فهرست

شهرستان سلطانيه

امام جمعه شهرستان سلطانیه: جشنواره کتابخوانی رضوی مصداق احیای امر اهل بیت علیه السلام است امام جمعه شهرستان سلطانیه در پیامی به مردم این شهر، آن ها را به حضور و مشارکت در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، سید عمران حسینی نسب، امام جمعه شهرستان سلطانیه در پیامی به مردم این شهر، آن ها را به حضور و مشارکت در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد. در متن پیام وی آمده است:
بسم الله الرحمن الرحیم
یکی از کارهای قابل تحسین نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزاری همه ساله جشنواره کتابخوانی رضوی است که امسال ششمین دوره این جشنواره برگزار می شود.
این جشنواره اقدامی قابل تحسین و زمینه ساز آشنایی کودکان، نوجوانان، جوانان و اقشار مختلف مردم با فرهنگ اهل بیت علیه السلام و ترویج سبک زندگی رضوی و آشنایی با زندگی نورانی حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام است. همچنین این جشنواره در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه و خانواده به عنوان یکی از مطالبات مقام معظم رهبری بوده و مصداق احیای امر اهل بیت علیه السلام یعنی آشنایی با علوم اهل بیت و انتقال آن به مردم است.
انشاالله دست اندرکاران و شرکت کنندگان این جشنواره مشمول دعای حضرت امام رضا(علیه السلام) می شوند که راوی می گوید، امام رضا علیه السلام فرمود: «رَحِمَ اللّهُ عَبْدا اَحْیا أمْرَنا»، فَقُلْتُ لَهُ: «فَکَیْفَ یُحْیِی أمْرَکُمْ؟» قالَ: «یَتَعَلَّمُ عُلُومَنا و یُعَلِّمُها النّاسَ، فَإِنَّ النّاسَ لَوْ عَلِمُوا مَحاسِنَ کَلامِنا لاَتَّبَعُونا» «خداوند، رحمت کند آن بنده ای را که امر ما را زنده کند!». گفتم: چگونه امر شما را زنده کند؟ فرمود: «علوم ما را فراگیرد و به مردم بیاموزد، که اگر مردمْ زیبایی های گفتار ما را می دانستند، از ما پیروی می کردند».
با تقدیر از دست اندرکاران این جشنواره، از عموم مردم عزیز شهرستان سلطانیه خصوصا جوانان و نوجوانان دعوت می کنم در این جشنواره شرکت کنند.
 
کلمات کليدي
جشنواره کتابخوانی رضوی