بيشتربه ریاست معاون سیاسی و اجتماعی؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان طارم برگزار شد اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان طارم در سال ۹۹ به ریاست جلیل جزونقی، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری شهرستان طارم برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان طارم در سال ۹۹ به ریاست جلیل جزونقی، معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار طارم و با حضور امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان؛ ایرج صادقی، معاون امور کتابخانه ها و همکاری ها؛ یاسر روحانی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان طارم و دیگر اعضای انجمن روز سه شنبه ۲۷ خردادماه در سالن فرمانداری شهرستان طارم برگزار شد.
 
در ابتدای این جلسه جلیل جزونقی، معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار طارم، نگاه ویژه اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان را در جهت اشاعه و توسعه فرهنگ کتابخوانی در شهرستان طارم را ارزشمند دانست.
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار با توجه به جغرافیای شهرستان طارم که دارای روستاهای پراکنده است، خواستار راه اندازی کتابرسان سیار روستایی به منظور برخورداری روستائیان شهرستان از خدمات کتابخانه و دسترسی به کتاب و  افزایش عدالت فرهنگی در شهرستان طارم شد.
در ادامه جلیل جزونقی، روحیه مطالعه و کتابخوانی در شهرستان طارم را بسیار مطلوب ارزیابی کرد و خواستار استفاده از این ظرفیت در جهت توسعه کتابخوانی در شهرستان طارم شد.
در ادامه امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان با اشاره به تعطیلی کتابخانه های عمومی به دلیل شیوع ویروس کرونا،‌ گفت: در این ایام ترویج کتابخوانی تعطیل نیست و همکاران با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و ایجاد کانال نسبت به ترویج فرهنگ کتابخوانی اقدام می کنند.
 
نیک بخش نقش انجمن کتابخانه های عمومی به عنوان نماینده عموم مردم در مطالبه گری از مسئولان در خصوص توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی را موثر دانست و اظهار داشت: انجمن ها می توانند در خصوص ترویج کتابخوانی و مطالبه گری از مسئولان در جهت پیشبرد اهداف کتابخانه های عمومی که همان دسترسی عموم مردم به خدمات کتابخانه ای در نقاط مختلف شهرستان است، کمک حال اداره کل کتابخانه های عمومی استان باشد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان با اشاره به منابع درآمدی کتابخانه های عمومی استان زنجان کمک خیرین را در ترویج کتابخوانی موثر دانست و از جذب کمک خیرین به مبلغ ۲ میلیارد ریال در خصوص راه اندازی ۳ کتابرسان سیار در شهرستان های استان زنجان خبر داد و گفت: یک باب کتابرسان سیار روستایی توسط خیّرین نیز در شهرستان طارم راه اندازی خواهد شد.
در ادامه این نشست یاسر روحانی، رئیس اداره کتابخانه های شهرستان طارم  با ارائه گزارشی از فعالیت های کتابخانه های عمومی شهرستان طارم در سال ۹۸ از برگزاری تعداد ۲۵۰ برنامه ترویج کتابخوانی در کتابخانه های عمومی شهرستان طارم خبر داد.
رئیس اداره کتابخانه های شهرستان طارم، برگزاری کلاس های فرهنگی و ترویجی از جمله  قصه گویی، نقاشی، کاردستی، نشست های کتابخوان، نشست جمع خوانی، جلسات نقد کتاب و... را از جمله برنامه های اداره کتابخانه های عمومی شهرستان طارم در سال ۹۸ برشمرد.
بيشتر
 [PageVisit]