بيشتر
توسط کتابداران شهرستان سلطانیه انجام شد؛ برگزاری نشست کتابخوان مجازی به مناسبت سالروز ارتحال امام راحل(ره) نشست کتابخوان مجازی به مناسبت سالگرد ارتحال رهبر کبیر انقلاب امام خمینی (ره) و قیام خونین ۱۵خرداد با همکاری کتابداران کتابخانه های عمومی علوی، قائم (عج)، بوعلی سینا و ولیعصر(عج) شهرستان سلطانیه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، نشست کتابخوان مجازی به مناسبت سالگرد ارتحال رهبر کبیر انقلاب امام خمینی (ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد با همکاری نرگس بابائی، کتابدار کتابخانه قائم(عج)؛ سمیه هاشمی، کتابدار کتابخانه ولیعصر(عج)؛ مهناز نادری، کتابدار کتابخانه بوعلی سینا؛ فرزانه نصیری، کتابدار کتابخانه علوی روز سه شنبه 13خردادماه برگزار شد.
 
معرفی کتاب «پا به پای آفتاب» تالیف امیررضا ستوده، معرفی توسط نرگس بابائی، کتابدار کتابخانه قائم(عج)
 
ویرایش اول «پا به پای آفتاب» در سال ۱۳۷۳ و در قالب چهار جلد منتشر شد. ویرایش دوم این مجموعه نیز با ۶ مجلد در سال ۱۳۸۱ به چاپ رسید. مجموعه ۶ جلدی «پا به پای آفتاب»، با محوریت بررسی سیره نظری و علمی امام خمینی(ره) از دیدگاه نزدیکان و یاران ایشان تدوین و منتشر شده است. قسمتی از این مجموعه، شامل خاطرات خانواده امام خمینی(ره) از کودکی تا رحلت ایشان است. «خاطرات اعضای دفتر امام در قم، نجف، پاریس و جماران»، «خاطرات یاران، دوستان و شاگردان امام» و «خاطرات تیم پزشکی امام از زمان ورود ایشان به تهران در سال ۱۳۵۷ تا رحلت» از موضوعات مهم مطرح شده در مجموعه ۶ جلدی «پا به پای آفتاب» است. اطلاعات و خاطرات مندرج در این مجموعه از آرشیو صداوسیما، روزنامه های کثیرالانتشار و مصاحبه های اختصاصی با نزدیکان و دوستان امام خمینی(ره) گردآوری شده است. خاطرات این کتاب در شش فصل آمده است که عبارتند از: به روایت اهل بیت و بستگان، به روایت اعضای دفتر و کارکنان بیت، به روایت یاران، شاگردان و دوستان، خاطرات پراکنده، به روایت گروه پزشکی و ... حکایت همچنان باقی است.
کتاب ولایت فقیه/ نوشته امام خمینی (ره)، معرفی توسط سمیه هاشمی، کتابدار کتابخانه ولیعصر
 
 حضرت امام خمینی(ره) در ۱۳ جلسه مبحث ولایت فقیه را به طور مشروح و کامل مورد بررسی قرار داد که حاصل آن کتاب ارزشمند و راهگشای «ولایت فقیه» در امور اجتماعی و شئون سیاسی جامعه است. در این کتاب با عنایت و تأکید بسیار بر اصل «ولایت» که پایه و اساس تمام وظایف است به‌ویژه ولایت در امر حکومت و جنبه‌های سیاسی آن مورد بررسی قرار گرفته است.
دایره المعارف مصور تاریخ زندگی امام خمینی (ره) /نویسنده: جعفر شیر علی نیا، معرفی توسط مهناز نادری، کتابدار کتابخانه بوعلی سینا
 
این کتاب روایتی از فراز و فرود ۸۷سال زندگی آیت الله خمینی (ره) است. روایت هایی از تلخ و شیرین خمین در روزهای کودکی تا روزهای حوزه علمیه قم. روایت روزهای قیام، بازداشت و تبعید، روایت روزگار طولانی زندگی سخت در نجف و پس از آن پیروزی انقلاب و در نهایت آخرین روزها و آخرین حرف های آیت الله خمینی (ره).
تا نزدیکی مرزهای عصمت: گلچینی از لطافت های زندگی امام خمینی (ره) /مؤلف: سیدمحمدکاظم سجادی/ناشر: دارالفکر، معرفی توسط فرزانه نصیری، کتابدار کتابخانه علوی
 
این کتاب شامل نکات عرفانی و اخلاقی زندگی امام خمینی(ره) از زبان رهبر معظم انقلاب و همچنین همسر، فرزندان، آشنایان و شخصیتهای اجتماعی و سیاسی، در زمان حضور وی در ایران و نیز در دوران تبعید به خارج از کشور و همچنین مطالبی بعد از رحلت ایشان است.
بيشتر
 [PageVisit]