بيشتر

با هدف بررسی مشکلات کتابخانه‌های عمومی انجام شد؛ دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی زنجان با نماینده ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان با هدف بررسی مشکلات کتابخانه‌های عمومی با حجت الاسلام حسن شجاعی، نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان، مدیرکل کتابخانه های عمومی زنجان به همراه عبدالحسین بختیاری، رئیس اداره کتابخانه های شهرستان ابهر با حجت الاسلام حسن شجاعی، نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی دیدار و در زمینه مشکلات و مسائل کتابخانه های عمومی گفتگو کرد.
حجت الاسلام حسن شجاعی، نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در این نشست بر ضرورت حمایت از وضعیت معیشتی کتابداران تاکید و ابراز امیدواری کرد با حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مشکلات بودجه ای نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور اصلاح شود تا شاهد فعالیت بهتر کتابخانه های عمومی و ترویج بیشتر فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه باشیم.
وی گفت: در آینده ای نزدیک با همراهی سایر نمایندگان استان با دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور دیدار می کنیم تا راهکارهای اساسی برای حل مشکلات این نهاد فرهنگی و کتابداران مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
امیرعلی نیک بخش در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه قانون کتابخانه های عمومی، گفت: در سال ۱۳۸۲ نهاد کتابخانه های عمومی به عنوان نهاد عمومی غیردولتی تشکیل و مقرر شد هزینه های آن از طریق کمک‌های دولتی و نیم درصد درآمد شهرداری‌ها تأمین شود؛ متأسفانه در بحث قانونگذاری این نهاد فرهنگی به برخی موارد توجه نشد و قانون مصوب نواقصی دارد که کار توسعه و پیشرفت کتابخانه های عمومی را با مشکل روبه رو کرده است.
نیکبخش همچنین به تکمیل و افتتاح پروژه های عمرانی استان از جمله کتابخانه مرکزی شهرستان ابهر اشاره کرد و خواستار پیگیری و حمایت نمایندگان مجلس شد. وی همچنین گزارشی از عملکرد کتابخانه های عمومی استان به ویژه در ایام تعطیلی کتابخانه ها به دلیل شیوع کرونا ارائه کرد.
بيشتر
 [PageVisit]