بيشتربه ریاست بخشدار؛ جلسه انجمن کتابخانه عمومی بخش بزینه رود برگزار شد اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش بزینه رود شهرستان خدابنده در سال ۹۹ به ریاست مهرداد رجبی، بخشدار برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی استان زنجان، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش بزینه رود شهرستان خدابنده در سال ۹۹ به ریاست مهرداد رجبی، بخشدار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی بخش بزینه رود و با حضور سایر اعضای انجمن روز چهارشنبه ۲۱ خردادماه در محل بخشداری برگزار شد.
 
مهرداد رجبی، بخشدار در ابتدای جلسه به رسالت نهادکتابخانه های عمومی کشور اشاره کرد و اظهار داشت: نهاد کتابخانه های عمومی کشور رسالت بسیار تعیین کننده در جامعه هدف خود، یعنی قشر کودک و نوجوانان دارد. این افراد، آینده سازان جامعه بوده و سرنوشت کشور به دست آن ها رقم خواهد خورد.
رجبی افزود: اگر ما بتوانیم این جامعه هدف را به شیوه صحیح و درست مدیریت کنیم، قطعا می توانیم اهداف بلند مدت خود را در جامعه به دست این قشر پیاده کنیم.
در ادامه بخشدار به نقش تعیین کننده کتاب‌رسان سیار اشاره کرد و اظهار داشت: هدف کتاب‌رسان سیار گسترش فرهنگ کتابخوانی و ایجاد علاقه‌مندی به مطالعه و آشنایی دانش آموزان با محیط کتابخانه است.
 
در ادامه جلسه سیدمهدی موسوی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده با اشاره به برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با هدف ترویج فرهنگ رضوی و ارتقای آگاهی عمومی نسبت به سیره ائمه اطهار علیهم السلام خصوصا امام رضا(ع) در حال برگزاری است و تا پایان تیرماه سال جاری برای تمامی گروه های سنی امکان شرکت فراهم است. علاقمندان به شرکت در بخش الکترونیک می توانند با مراجعه به سامانه مسابقات الکترونیک کتابخوانی www.samakpl.ir و یا وب سایت جشنواره رضوی www.razavi.iranpl.ir در مسابقه شرکت کنند.
همچنین موسوی با ارائه گزارشی از میزان شرکت کنندگان به اثر بخشی این جشنواره و ویژگی های خاص آن پرداخت و گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی بزرگ ترین جشنواره کتابخوانی در کشور است و بیشترین مشارکت در سال های اخیر مربوط به این جشنواره است.
تبیین برگزاری دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی و برنامه ریزی برای جلب مشارکت و همچنین استفاده از نظرات و پیشنهادات اعضای انجمن در زمینه برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی از محورهای مورد بحث در این جلسه بود.
 
بيشتر
 [PageVisit]