بيشتربه ریاست بخشدار؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش سجاسرود برگزار شد اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش سجاسرود شهرستان خدابنده در سال ۹۹ به ریاست فاطمه شعبانی، بخشدار برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی استان زنجان، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش سجاسرود شهرستان خدابنده در سال ۹۹ به ریاست فاطمه شعبانی، بخشدار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی بخش سجاسرود و با حضور سایر اعضای انجمن روز یکشنبه ۱۸ خردادماه در محل بخشداری برگزار شد.
 
فاطمه شعبانی، بخشدار بخش سجاسرود در ابتدای جلسه ضمن خیرمقدم به حاضران، با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری پیرامون فرهنگ کتاب و کتابخوانی و نامگذاری «سال جهش تولید»، اظهار داشت: این امر وظیفه مردم و مسئولان را در خصوص ترویج فرهنگ مطالعه سنگین تر کرده است. بایستی سعی و تلاش همه ما در مباحث فرهنگی و کتابخوانی به گونه ای باشد که با فرهنگ سازی صحیح بتوانیم کتاب را وارد سبد خانوار کنیم و اگر این اتفاق بیافتد وضعیت سرانه مطالعه تیز بهبود پیدا خواهد کرد.
در ادامه شعبانی افزود: از ادارات و دستگاه های فرهنگی این انتظار را داریم که در ترغیب افراد جامعه به شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی نقش موثری ایفا کنند تا بتوانند سهمی در ارتقای سهم کیفی و کمی مطالعات مذهبی و آشنایی با سیره امام رضا(ع) داشته باشند.
 
در ادامه جلسه سیدمهدی موسوی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده با اشاره به برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با هدف ترویج فرهنگ رضوی و ارتقای آگاهی عمومی نسبت به سیره ائمه اطهار علیهم السلام خصوصا امام رضا(ع) در حال برگزاری است و تا پایان تیرماه سال جاری برای تمامی گروه های سنی امکان شرکت فراهم است. علاقمندان به شرکت در بخش الکترونیک می توانند با مراجعه به سامانه مسابقات الکترونیک کتابخوانی www.samakpl.ir و یا وب سایت جشنواره رضوی www.razavi.iranpl.ir در مسابقه شرکت کنند.
در ادامه موسوی بر لزوم مشارکت تمام دستگاه های فرهنگی در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی تاکید کرد و گفت: امکان مشارکت کارکنان نهادهای فرهنگی و دستگاه‌های اجرایی و خانواده‌های آنان در این جشنواره با دریافت کد اختصاصی فراهم شده است تا شاهد مشارکت بیشتر در نهادها و دستگاه های فرهنگی باشیم.
تبیین برگزاری دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی و برنامه ریزی برای جلب مشارکت و همچنین استفاده از نظرات و پیشنهادات اعضای انجمن در زمینه برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی از محورهای مورد بحث در این جلسه بود.
شایان ذکر است، در پایان نشست از یسنا کرمی، عضو کتابخانه عمومی شمس سجاسی شهر سجاس که رتبه اول را در مسابقه نقاشی با موضوع امام رضا(ع) کسب کرد، با اهدای لوح سپاس از طرف اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده تقدیر شد.
 
بيشتر
 [PageVisit]