بيشتر
به ریاست بخشدار؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش افشار برگزار شد اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش افشار شهرستان خدابنده در سال ۹۹ به ریاست سید جعفر موسوی، بخشدار برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی استان زنجان، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش افشار شهرستان خدابنده در سال ۹۹ به ریاست سیدجعفرموسوی، بخشدار و با حضور سیدمهدی موسوی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده و دیگر اعضای انجمن روز یکشنبه یکم تیرماه در بخشداری افشار برگزار شد.
 
سیدجعفرموسوی، بخشدار بخش افشار ضمن تبریک هفته قوه قضائیه و تسلیت شهادت آیت اله بهشتی و ۷۲ تن از یاران وی، از تلاش مسئولان حوزه قضائی قدردانی کرد و گفت: در قرآن و اسلام، کتاب و کتابخوانی از جایگاهی بس عظیم برخوردار است. خداوند فرموده است «کنت کنزا مخفیا» من گنجی نهان بودم خواستم من را بشناسید و من انسان را خلیفه خود در زمین قرار دادم.
وی تصریح کرد: به همین سبب توجه به بسترسازی های لازم و ایجاد مراکز کتابخوانی و کتابخانه ها و مراکز اطلاع رسانی و ترویج فرهنگ مطالعه از راه های مختلف لازم و ضروری است.
در ادامه موسوی به دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی اشاره کرد و گفت: دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی فرصت ارزشمندی برای افزایش معرفت نسبت به مکتب و سیره ائمه اطهار(ع) است. باید تلاش کنیم تا در این خصوص اطلاع رسانی کنیم و نتیجه کافی و وافی را بگیریم.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده ضمن تبریک دهه کرامت و میلاد باسعادت حضرت معصومه (س)، به دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی اشاره کرد و گفت: دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با هدف ترویج فرهنگ رضوی و ارتقای آگاهی عمومی نسبت به سیره ائمه اطهار علیهم السلام خصوصا امام رضا(ع) در حال برگزاری است و تا پایان تیرماه سال جاری برای تمامی گروه های سنی امکان شرکت فراهم است. علاقمندان به شرکت در بخش الکترونیک می توانند با مراجعه به سامانه مسابقات الکترونیک کتابخوانی www.samakpl.ir و یا وب سایت جشنواره رضوی www.razavi.iranpl.ir در مسابقه شرکت کنند.
در ادامه موسوی، رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده ضمن ارائه گزارشی از میزان مشارکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در بخش افشار، خواستار تلاش بیش از پیش مسئولان برای اطلاع رسانی و تبیلغ این جشنواره شد
شایان ذکر است سیدمهدی موسوی پیشنهاد انتخاب رابط فرهنگی بین حوزه مقاومت امام علی (ع) شهر گرماب و کتابخانه عمومی شهید باهنر در خصوص برگزاری برنامه های فرهنگی و ترویج فرهنگ کتابخوانی را مطرح کرد که مورد استقبال اعضای انجمن قرار گرفت.
ارائه گزارش عملکرد یک ساله کتابخانه عمومی شهید باهنر، تبیین برگزاری دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی و برنامه ریزی برای جذب مشارکت و همچنین استفاده از نظرات و پیشنهادات اعضای انجمن در راستای برگزاری جشنواره رضوی از محورهای مورد بحث در این جلسه بود.
بيشتر
 [PageVisit]