بيشتر


به ریاست فرماندار؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده برگزار شد اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده در سال ۹۹ به ریاست ایوب بیگدلی، فرماندار برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی استان زنجان، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده در سال ۹۹ به ریاست ایوب بیگدلی، فرماندار و سایر اعضای انجمن برگزار شد.
 
ایوب بیگدلی، فرماندار شهرستان خدابنده در این جلسه ضمن اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی، مطالعه را نماد توسعه یافتگی دانست و اظهار داشت: اگر ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی را در اولویت کاری خود قرار دهیم، قطعا به پیشرفت های قابل ملاحظه ای در تمام زمینه های کاری و زندگی دست خواهیم یافت.
فرماندار شهرستان خدابنده در ادامه به اعتبارات پیش بینی شده کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده در سال ۹۹ برای تعمیر و تجهیز و همچنین تکمیل پروژه در حال احداث کتابخانه شهر قیدار اشاره کرد و افزود: امسال با تخصیص اعتبار شاهد تکمیل کتابخانه شهر قیدار خواهیم بود و با افتتاح این کتابخانه مشکل کتابخانه های عمومی از حیث کمبود فضا برای مراجعان مرتفع خواهد شد.
سیدمهدی موسوی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده در ادامه نشست به ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های شهرستان پرداخت، گفت: هم اکنون در شهرستان خدابنده ۱۴ باب کتابخانه وجود دارد که ۷ باب در سطح شهر، ۶ باب روستایی و یک باب کتابخانه سیار است. زیربنای کتابخانه ها ۳۰۰۷ مترمربع بوده و در این کتابخانه ها تعداد ۱۶۵۵۲۶ نسخه کتاب موجود است.
 
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده با اشاره به برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با هدف ترویج فرهنگ رضوی و ارتقای آگاهی عمومی نسبت به سیره ائمه اطهار علیهم السلام خصوصا امام رضا(ع) در حال برگزاری است و تا پایان تیرماه سال جاری برای تمامی گروه های سنی امکان شرکت فراهم است. علاقمندان به شرکت در بخش الکترونیک می توانند با مراجعه به سامانه مسابقات الکترونیک کتابخوانی www.samakpl.ir و یا وب سایت جشنواره رضوی www.razavi.iranpl.ir در مسابقه شرکت کنند.
در ادامه موسوی بر لزوم مشارکت تمام دستگاه های فرهنگی در جهت جلب مشارکت مردمی در این جشنواره تاکید کرد.
وی همچنین خواستار تسریع روند تکمیل پروژه در حال احداث کتابخانه شهر قیدار از مسئولان امر شد و گفت: تمامی تجهیزات و کتب مورد نیاز کتابخانه خریداری شده و به محض تحویل، کتابخانه را تجهیز خواهیم کرد. همچنین بر اساس مجوز نهاد کتابخانه های عمومی کشور برای جذب سه نیروی انسانی در رشته کتابداری اقدامات لازم انجام شده و افراد جهت مصاحبه و گزینش به استان معرفی شده اند.
بررسی و تصویب بودجه و برنامه های پیشنهادی سال ۱۳۹۸ انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده، بررسی و تصویب بودجه سال ۱۳۹۹ انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان، تبیین دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی و برنامه ریزی برای جلب مشارکت، بررسی وضعیت کتابخانه در حال احداث شهر قیدار از دیگر محورهای مورد بحث این جلسه بود.
شایان ذکر است، انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده و بخش های تابعه در سال ۹۸ رتبه نخست در برگزاری جلسات انجمن را در استان زنجان کسب کرده است.
بيشتر
 [PageVisit]