پنجشنبه 14 فروردين 1399   04:39:16

ارتباط با مدیر کل
فهرست کتابخانه های عمومی استان
پیوند
خبرهای روز
اخبار مهم
گزارش تصویری
کتاب و کتابخوانی
نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد؛
با توجه به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی تا ۱۵ فروردین ماه، کتابخانه های عمومی سراسر کشور نیز تا ۱۵ فروردین ماه تعطیل شدند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹، سال جدید را سال «جهش تولید» نام‌گذاری کردند.
با صدور پیامی؛
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان طی پیامی فرارسیدن سال جدید را به تمامی همکاران و کتابداران استان زنجان تبریک گفت.
با صدور اطلاعیه‌ای صورت گرفت؛
با اعلام دبیرخانه مسابقه کتابخوانی «فرهنگ مختصر امر به معروف و نهی از منکر»، در پی استقبال علاقه‌مندان برای شرکت در این مسابقه، مهلت شرکت در این مسابقه تا پایان اسفند ماه تمدید شد.
با هدف غنی سازی اوقات فراغت انجام می شود؛
با توجه به تعطیلی کتابخانه های عمومی سراسر کشور به دنبال شیوع ویروس کرونا و با هدف اشاعه فرهنگ کتابخوانی و غنی سازی اوقات فراغت، مسابقه نقاشی «کرونا را شکست می دهیم» از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار می شود.
دعوت خانواده‌ها و علاقه‌مندان به کتابخوانی به ضیافتی متفاوت؛
دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی ۱۲ عنوان کتاب، خانواده‌ها، دانش‌آموزان، دانشجویان و گروه‌های مختلف سنی را در فراغت ناخوانده این روزها به حضور مجازی در این ضیافت کتابخوانی دعوت کرد.
هادی آشتیانی خبر داد؛
مدیرکل امور فرهنگی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، با اعلام راه‌اندازی پویش ملی «هر خانه یک کتابخانه» از ۱۲ اسفندماه، با همراهی موثر دستگاه های فرهنگی و اجرایی در سراسر کشور، همزمان با ایام تعطیلی کتابخانه‌های عمومی به دلیل توصیه‌های وزارت بهداشت، از عموم مردم برای پیوستن به این پویش دعوت کرد.
ویژه کتابداران و کارکنان کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار می شود؛
با توجه به تعطیلی موقت کتابخانه های عمومی سراسر کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا و با هدف استفاده از ظرفیت فضای مجازی در ترویج فرهنگ مطالعه جشنواره مرور نویسی ویژه کتابداران و کارکنان کتابخانه‌های عمومی کشور با محوریت کتاب «چگونه مرور کتاب بنویسیم؟» نوشتۀ برد هوپر و ترجمه علیرضا شفیعی‌ نسب، برگزار می شود.
در هفته پایانی بهمن ماه انجام شد؛
در هفته پایانی بهمن ماه کارگاه های آموزشی «آموزش غربالگری سرطان های شایع زنان» و «آموزش پیشگیری از ویروس کرونا ویژه بانوان باردار» به همت کتابخانه عمومی شهید صفدرعلی کبودخانی روستای محمودآباد شهرستان خدابنده برگزار شد.
به ریاست فرماندار؛
چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ایجرود و پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهر حلب به ریاست فرماندار برگزار شد.
نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد؛
با توجه به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی تا پایان سال، کتابخانه های عمومی سراسر کشور نیز تا پایان سال تعطیل شدند.
با صدور اطلاعیه ای اعلام شد؛
با توجه به تعطیلی مدارس تا پایان هفته و با هدف پیشگیری از انتشار عوامل بیماری زا، عمل به توصیه های بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ابلاغیه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کتابخانه های عمومی سراسر کشور نیز تا پایان هفته ۱۶ اسفندماه تعطیل است.
با توجه به تعطیلی کتابخانه های عمومی کشور در پی شیوع ویروس کرونا؛
با توجه به تعطیلی اضطراری کتابخانه های عمومی کشور، جریمه دیرکرد به کتاب های امانتی اعضا تعلق نخواهد گرفت.
با حضور رئیس ستاد اقامه نماز استان؛
جلسه شورای ستاد اقامه نماز اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان به منظور برنامه ریزی و اجرای برنامه های ویژه فریضه نماز و مسابقه کتابخوانی با موضوع نماز برگزار شد.
به همت کتابخانه خیّری سیدسجاد و سیده فاطمه موسوی؛
به همت کتابخانه خیّری سیدسجاد و سیده فاطمه موسوی، کارگاه آموزشی تکنیک‌های تندخوانی و تقویت حافظه در شهر زنجان برگزار شد.
گزارش تصویری/3
با توجه به شیوع ویروس کرونا در برخی استان‌های کشور و هشدارهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای جلوگیری از انتشار عوامل بیماری زا، روند ضدعفونی کتابخانه های عمومی زنجان در حال انجام است.
گزارش تصویری/2
با توجه به شیوع ویروس کرونا در برخی استان‌های کشور و هشدارهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای جلوگیری از انتشار عوامل بیماری زا، روند ضدعفونی کتابخانه های عمومی زنجان در حال انجام است.
گزارش تصویری/1
با توجه به شیوع ویروس کرونا در برخی استان‌های کشور و هشدارهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای جلوگیری از انتشار عوامل بیماری زا، روند ضدعفونی کتابخانه های عمومی زنجان در حال انجام است.
با معرفی ۴ اثر؛
کتاب‌های «اعتکاف نیکان»، «با زباله چه‌کنیم؟»، «باغ‌های همیشه بهار: روایتی داستانی از زندگی امام‌محمدباقرعلیه‌السلام» و «خون دلی که لعل شد» در قالب طرح کتاب خوان اسفند ماه ۱۳۹۸ برای استفاده علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی معرفی شد.
با هدف انجام عملیات ضد عفونی کردن کتابخانه ها و حفظ سلامت اعضای کتابخانه‌ها اعلام شد؛
با هدف عمل به توصیه های بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و انجام مراحل ضد عفونی کردن کتابخانه ها با توجه به تعطیلی مدارس و مراکز فرهنگی دولتی و عمومی کتابخانه های عمومی استان نیز تا پایان هفته تعطیل است.
به همت کتابخانه های عمومی استان زنجان انجام شد؛
اقلام جمع آوری شده در امداد مردمی توسط کتابخانه های عمومی استان زنجان، جهت توزیع در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان ارسال شد.
با هدف گسترش فعالیت‌های فرهنگی مشترک انجام شد؛
ادارات کل کتابخانه های عمومی و کمیته امداد امام خمینی(ره) استان زنجان، با هدف توسعه فعالیت های فرهنگی و بهره‌مندی از امکانات و ظرفیت یکدیگر، تفاهم نامه همکاری مشترک امضاء کردند.
توسط سازمان اسناد و کتابخانه ملی کشور؛
۱۱۰۰ نسخه کتاب به ارزش تقریبی پانصد میلیون ریال از سوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی کشور به کتابخانه‌های عمومی شهرستان ایجرود اهدا شد.
با هدف ترویج کتابخوانی؛
نشست نقد و بررسی کتاب «زنان قبل و بعد از انقلاب اسلامی در آئینه حقوق» نوشته محمدعلی خیری برگزار شد.
با هدف توسعه همکاری ها انجام شد؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی زنجان با هدف توسعه همکاری ها در زمینه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی با مدیرکل امور زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی این استان، دیدار و گفتگو کرد.
با مشارکت دانش آموزان؛
طرح جابربن حیان با هدف آموزش روش های علمی- پژوهشی و مشارکت دانش آموزان در کتابخانه عمومی خیّری حاج احمدمهدوی زنجان در حال اجرا است.
در راستای ترویج سنّت حسنه اهدای کتاب انجام شد؛
در راستای ترویج سنّت حسنه اهدای کتاب، ۴۰۰ جلد کتاب کودک توسط خیّرین به کتابخانه عمومی حکیم هیدجی شهرستان ابهر اهدا شد.
همزمان با ایام الله دهه فجر؛
«ساختمان اداری اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان»، «آشیانه کتاب رسان پیک دانایی زنجان» و «بهسازی کتابخانه عمومی سهروردی زنجان» در ایام مبارک دهه فجر در شهرستان زنجان به بهره برداری رسید.
به مناسبت دهه مبارک فجر انجام شد؛
به مناسبت ایام مبارک دهه فجر، مروجان آب شرکت آب و فاضلاب استان زنجان با حضور در کتابخانه الهیه شهر زنجان اعضای این کتابخانه را با مفاهیم مصرف بهینه آب و صرفه جویی در مصرف این مایه حیات بخش آشنا کرد.
با حضور نویسنده اثر؛
کتاب «تاریخ و فرهنگ طارم» نوشته اصغر بهرامی هزاررودی با حضور نویسنده اثر در کتابخانه عمومی شهید بهشتی آببر شهرستان طارم نقد و بررسی شد.
در نهمین روز ایام الله دهه مبارک فجر؛
نشست «روایتگری انقلاب» به همت اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان در کتابخانه عمومی سیدافضل موسوی زنجان برگزار شد.
همزمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی؛
به همت اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان همزمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، نشست کتاب خوان تخصصی انقلاب اسلامی برگزار شد.
همزمان با دهه مبارک فجر؛
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان از عضویت دو هزار و ۷۰۰ نفر به صورت رایگان در کتابخانه های عمومی استان زنجان همزمان با دهه مبارک فجر خبر داد.
به مناسبت دهه مبارک فجر انجام شد؛
به مناسبت ایام مبارک دهه فجر، مروجان آب شرکت آب و فاضلاب استان زنجان با حضور در کتابخانه الهیه شهر زنجان اعضای این کتابخانه را با مفاهیم مصرف بهینه آب و صرفه جویی در مصرف این مایه حیات بخش آشنا کرد.
همزمان با دهه مبارک فجر انجام شد؛
امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان به مناسبت فرارسیدن چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی با خانواده شهیدان ابوتراب نوری و ذولفقار رحیمی دیدار و گفتگو کرد.
بيشتر
بيشتر
بيشتر
بيشتر
 ارزیابی عملکرد

برنامه های هفتگی کتابخانه های عمومی
تصویر روز
فراخوان طرح آمایش سرزمینی کتابخانه های عمومی
تماس با ما
زنجان - اتوبان 22 بهمن، میدان استاد رضاروزبه،جنب کتابخانه عمومی استاد روزبه
تلفن تماس:
33561618-33549919-33549929

پست الكترونيكي: info@zanjanpl.ir