بيشتر
3

2

4

1

5
دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با شهردار زنجان

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، امیرعلی نیکبخش مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به همراه معاونت های  اداری مالی و توسعه کتابخانه ها روز سه شنبه 27 فروردین با حضور در شهرداری زنجان با دکتر معصومی شهردار زنجان دیدار کردند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان، در این دیدار ضمن تبریک سال جدید و تقدیر از  همکاری خوب و مشارکت شهرداری زنجان با اداره کل کتابخانه های عمومی در پیشبرد برنامه های کتابخانه های عمومی و نیز همکاری در اطلاع رسانی و معرفی برنامه های کتابخانه ها  در سطح شهر خواستار تعامل بیشتر این دو نهاد در سالجاری شد.

نیک بخش در ادامه با اشاره به اجرای برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه های عمومی برای اقشار مختلف مردم و نیز کمبود اعتبارات کتابخانه ها در اجرای فعالیتها، خواستار توجه بیشتر و همکاری شهرداری در پرداخت به موقع سهم نیم درصدی کتابخانه های عمومی از محل درآمدهای شهرداری شدند.

شهردار زنجان نیز  ضمن تشکر از فعالیتها و برنامه های اجرا شده در کتابخانه های عمومی در راستای آگاه سازی و غنی سازی اوقات فراغت شهروندان، با ارایه گزارش مختصری از اقدامات مفید انجام شده در سطح شهر زنجان، به برنامه های شهرداری در حوزه کتابخوانی اشاره کرد.

دکتر معصومی سپس به اهمیت کتاب و کتابخوانی در توسعه اجتماعی و فرهنگی جوامع اشاره کرده و در خصوص راه اندازی ایستگاههای مطالعه در سطح شهر و تشکر از مساعدت و همکاری اداره کل کتابخانه ها در فعال سازی این ایستگاه ها، نیز ابراز امیدواری کرد که در سال جدید با همکاری کتابخانه ها زمینه فعال سازی و  تقویت این ایستگاهها فراهم شود.

شهردار زنجان همچنین در این نشست موضوع نیم درصد پرداختی شهرداری به کتابخانه های عمومی نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر گردید سهم نیم درصدی کتابخانه ها از درآمدهای شهرداری به صورت منظم و  در پایان هرماه  به حساب انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زنجان واریز شود.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 82