بيشتر
1

2

3

4

5
همزمان با هفته دفاع مقدس؛ هفتمین کتابخانه عمومی خیّرساز در استان زنجان افتتاح شد همزمان با هفته دفاع مقدس، هفتمین کتابخانه خیّرساز استان زنجان در روستای نظرقلی از توابع شهرستان خدابنده افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی زنجان، همزمان با هفته دفاع مقدس، کتابخانه عمومی خیّری علیرضا میرزامصطفی، با حضور حمید میرزایی فرد، فرماندار شهرستان خدابنده؛ امیرعلی نیکبخش، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، شهردار شهر قیدار؛ بخشدار بخش مرکزی؛ فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان؛ رییس و اعضای شورای اسلامی شهرستان؛ مدیران ادارات شهرستان و جمعی از اهالی روستای نظرقلی، روز پنجشنبه 5 مهرماه، افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
در آیین افتتاح این کتابخانه، مدیرکل کتابخانه های عمومی ضمن تبریک سی و هشتمین سالگرد هفته دفاع مقدس بیان داشت: حماسه عظیم هشت سال دفاع مقدس بخش مهمی از تاریخ این کشور است که همواره در حافظه این ملت ثبت و ضبط گردیده و پاسداشت آن تنها بخشی از ادای دین نسبت به شهدا و دلاوری، رشادت و غیرت ایثارگران و رزمندگان است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی در ادامه با اشاره به منزلت دنیوی و اخروی کتابخانه سازی، ترویج فرهنگ کتابخانه سازی توسط خیّرین را در استان رو به رشد ارزیابی کرد و از خیّر نیک اندیش کتابخانه ساز علیرضا میرزامصطفی، و زحمات و همیاری دهیاری روستای نظرقلی تقدیر کرد.
نیکبخش بیان داشت: ساختمان این کتابخانه با بنای 112 مترمربع در سال 1396 توسط علیرضا میرزامصطفی، به اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان واگذار شد و  برای راه‌اندازی و تجهیز این مرکز مبلغ 200 میلیون تومان هزینه شده است.
نیکبخش افزود: با افتتاح و بهره‌برداری از این کتابخانه، تعداد کتابخانه‌های عمومی شهرستان خدابنده به 14 باب و تعداد کتابخانه‌های عمومی استان زنجان به 94 باب افزایش یافت.
گفتنی است این کتابخانه هفتمین کتابخانه خیّرساز در استان و سومین کتابخانه خیّرساز در شهرستان خدابنده می باشد و دارای 2500 نسخه کتاب و بخش‌های مختلفی مانند مخزن، کودک و نوجوان، مرجع، نشریات، سالن مطالعه، اینترنت و... است.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 105