بيشتر
1
حال خوش خواندن همراه با خیّر کتابخانه ساز؛ خیّرین در گسترش و ترویج فرهنگ کتابخوانی پیشگام باشند خیّرین در توسعه و گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی پیشگام باشند چرا که مشارکت در این بخش باقیات و صالحات را به دنبال دارد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان، سید افضل موسوی، خیّر کتابخانه‌ساز به مناسب هفته کتاب  بیان داشت: اهمیت کتاب و کتابخوانی به وضوح بر همگان آشکار است و در این میان حضور و مشارکت فعالانه خیّرین در توسعه و احداث کتابخانه ها، سهم بسزایی در توسعه و تعمیق فرهنگ مطالعه خواهد داشت.
وی اظهار داشت: هر فردی می تواند با توجه به بضاعت و توان خود اعم از مادی و معنوی در پویایی و ترویج روزافزون کتابخوانی نقش آفرین باشد از اهدای یک کتاب به کتابخانه گرفته تا تجهیز کتابخانه ها و حتی کمک در امر تعمیر و بازسازی کتابخانه های قدیمی، همگی اقداماتی است که اجر دنیوی و اخروی دارد و بی تردید حرکتی رو به کمال است.
این خیّر کتابخانه‌ساز ادامه داد: احداث کتابخانه ها علاوه بر ایجاد امکان دسترسی آزاد افراد جامعه به منابع مورد نیاز، میراثی ماندگار برای آیندگان محسوب می شود که در مسیر تعالی و رشد قدم بردارند.
وی بیان کرد: اغلب، عموم جامعه از همان دوران کودکی با کتاب و کتاب خوانی مأنوس هستند که این روند در دوران تحصیل و دانشگاهی نیز نمود بیشتری دارد، اما باید تلاش کرد این سیر تنها در دروس اجباری خلاصه نشود و به یک علاقه مندی و لذت کتابخوانی تبدیل گردد.
موسوی افزود: کتاب میراث بسیار ارزشمندی از گذشته های دور محسوب می شود که به مخاطبان منتقل شده و امروزه براحتی در دسترس همگان قرار دارد که باید آن را مغتنم دانست.
وی اظهار داشت: گسترش کتاب و کتابخوانی به پیشرفت علم و تکنولوژی کمک شایانی کرده و این موضوع در ابعاد مختلف زندگی بشر بخوبی نمایان است.
این خیّر کتابخانه‌سازخاطر نشان کرد: کتاب و کتابخوانی، پله ترقی برای کسب موفقیت های مختلف است و سرمایه گذاری برای ترویج این حوزه می تواند نتایج خوب و مثبتی را برای هر جامعه ای به دنبال داشته باشد.
گفتنی است: سیدافضل موسوی از خیّرین فعال استان زنجان است که علاوه بر مشارکت با بنیاد مصلی نژاد در احداث کتابخانه عمومی به مساحت 6500 مترمربع که امروزه بزرگترین کتابخانه عمومی استان زنجان است، منزل پدری خود را نیز با مساحت 285 مترمربع در اختیار اداره کل کتابخانه ها قرار داد که هم اکنون این فضا با عنوان کتابخانه عمومی سیدسجاد و سیده فاطمه موسوی در حال فعالیت و خدمات رسانی به مراجعین است.
 
تعداد بازديد اين صفحه: 246