بيشتر
1

2
با حضور مدیرکل، کارشناسان ستادی و روسای ادارات شهرستان ها؛ جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی استان زنجان برگزار شد دومین جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی استان زنجان در سال جاری در محل کتابخانه عمومی وحدت شهرستان ابهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان، دومین جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی استان در سال 97، با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، کارشناسان ستادی و روسای ادارات شهرستان ها در محل کتابخانه عمومی وحدت شهرستان ابهر، با محوریت  گزارش فعالیتهای شش ماهه اول سالجاری حوزه امور کتابخانه ها و همکاریها، برنامه ریزی برای تشکیل ستاد بیست و ششمین دوره هفته کتاب استان و تبیین برگزاری مسابقه کتابخوانی نماز برگزار شد.
در این جلسه، امیرعلی نیکبخش، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به عملکرد شش ماهه کتابخانه‌های عمومی استان بیان داشت: در ابتدای سال 97 در راستای دستیابی به اهداف افق 1404برنامه‌ریزی هدفمندی صورت گرفت و با گذشت شش ماه، گزارش عملکرد حاکی از تلاش همه جانبه همکاران و روند صعودی پیشرفت برنامه هاست.
وی همچنین ضمن تقدیر از انجام فرآیند رفخوانی در کلیه کتابخانه های عمومی استان و برگزاری شایسته هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، به استفاده از ظرفیت خیرین در کتابخانه های عمومی اشاره کرد و گفت: توجه به این بخش، موجب آشنایی عموم مردم با نحوه مشارکت در ساخت، تجهیز و یا اهدای منابع به کتابخانه های عمومی خواهد شد. بسیاری از مردم علاقه مند به کتاب و کتابخوانی، اطلاعی از موضوع تعامل با کتابخانه های عمومی ندارند و اطلاع رسانی در این خصوص می تواند کمک شایانی به ارتقای کمی و کیفی کتابخانه ها داشته باشد.
نیکبخش در بخشی از سخنان خود به برگزاری نمایشگاه کتاب بعنوان یکی از رویدادهای فرهنگی استان اشاره کرد و گفت: برگزاری برنامه های فرهنگی مرتبط با کتاب در معرفی و آشتی مردم با کتاب موثر خواهد بود.
وی همچنین با اشاره به در پیش بودن بیست و ششمین دوره هفته کتاب، برنامه ریزی منسجم در راستای اجرای فعالیت های فرهنگی در این خصوص را خواستار شد و با اعلام آغاز فراخوان مسابقه سراسری کتابخوانی نماز توسط ستاد اقامه نماز استان و مشارکت اداره کل کتابخانه ها در برگزاری آن، از همکاران و اعضای کتابخانه های عمومی جهت مشارکت در این مسابقه دعوت کرد.
صادقی، معاون امور کتابخانه ها و همکاریها نیز با ارائه آماری از عملکرد شهرستانها در بخش برنامه های تبلیغی و ترویجی کتابخانه های عمومی شهرستانها خواستار ادامه این روند با قوت بیشتر شد.
وی با بیان اینکه در شش ماهه اول سالجاری برنامه های تبلیغی و ترویجی متعددی در کتابخانه های عمومی استان برگزار شده است، بیان داشت: 557 نشست کتابخوان کتابخانه ای، مدرسه ای و تخصصی، 132 مسابقه مکتوب، 14 برنامه نویسندگی، 250 مسابقه نقاشی، 17 نقد و بررسی کتاب و 37گروه مطالعاتی،  455 نشست جمع خوانی کتاب، 700 نشست قصه گویی 263 نمایشگاه کتاب 842 برنامه آموزشی، 198 برنامه جنبی بخشی از برنامه و فعالیت های صورت گرفته در کتابخانه های عمومی در شش ماهه سال 97 بوده است.
معاون امور کتابخانه ها و همکاریهای استان، با اعلام آمار برگزاری دوره های آموزشی تخصصی و مهارت افزایی برای کتابداران نیز، این دوره ها را مفید ارزیابی کرد و آن را در افزایش کیفیت خدمات ارائه شده توسط کتابداران موثر دانست.
در ادامه نیز کارشناسان ستادی و روسای شهرستانها ضمن ارائه گزارشی از عملکرد همکاران در شش ماهه اول سالجاری در حوزه های تخصصی خود، به بحث و تبادل نظر در خصوص موارد مطرح شده پرداختند. 

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 137