بيشتر
1

2
با حضور بخشدار؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش افشار شهرستان خدابنده برگزار شد با حضور بخشدار بخش افشار، دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این بخش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان، دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش افشار در سال 97، در محل کتابخانه عمومی شهید باهنر به ریاست سید جعفر موسوی، بخشدار و رئیس انجمن برگزار شد.
موسوی، بخشدار بخش افشار در ابتدای جلسه با قرائت دلنوشته ای از مهدی سهیلی، جمع حاضر را به مطالعه و کتابخوانی دعوت کرد.
وی در ادامه به اهمیت ترویج فرهنگ کتاب وکتابخوانی اشاره کرد و گفت: بالاترین عبادت تفکر است و خداوند برای هدایت بشر کتاب قرآن را فرستاده است که با خواندن و عمل به آن، جامعه در مسیر سعادت و کمال قرار خواهد گرفت، بنابراین بر همگان فرض است که در راه اعتلای این کتاب آسمانی گام بردارند.
ایشان تاکید کرد خواندن کتاب آسمانی قرآن، نهج البلاغه و کتابهای نویسندگان و شاعران بزرگ ایران اسلامی علاوه بر تاثیرات معنوی و عرفانی، در رشد شخصیت انسانی نیز موثر است و می تواند مسیر کتابخوانی را نیز هموار کند.
ایشان به مثنوی خوانی اشاره کرد و اظهار داشت: مثنوی برگرفته از آیات قران است که مولوی به زیبایی توانسته است در اشعار خود آیات قرآن کریم را به زبان شعر بیان کند.
در ادامه سید مهدی موسوی،رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده نیز ضمن اشاره به شعار سال هفته کتاب "حال خوش خواندن" بیان داشت: امسال با برنامه ریزی صورت گرفته تلاش داریم برنامه های متنوعی در کتابخانه های عمومی اجرا کنیم که از آن جمله می توان به: عضویت رایگان، برگزاری نشست های کتابخوان مدرسه ای و کتابخانه ای، غبارروبی مزار مطهر شهداء، دیدار با شخصیتهای ملی و مذهبی، خانواده شهداء،ایثارگران و جانبازان، برگزاری مسابقه انشاءنویسی با موضوع "خاطره اولین روز خود در کتابخانه"، شعرخوانی، تقدیر از معلمان تلاشگر در عرصه فرهنگ کتابخوانی، مسابقات کتابخوانی و نقاشی و روزنامه دیواری و دریافت کتب اهدایی با عنوان "هر شهروند یک کتاب اهدایی" به کتابخانه و دیدار با فعالان حوزه کتاب اشاره داشت.
وی همچنین در ادامه گزارشی از روند برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در سال جاری و افزایش 100 درصدی شرکت کنندگان در این جشنواره نسبت به سال 96 در شهرستان خبر داد.
در ادامه جلسه، داود رجبلو، مسئول کتابخانه عمومی شهید باهنر گزارش مختصری از عملکرد کتابخانه در سال 97 و همچنین برنامه های فرهنگی برای مناسبتهای پیش رو ارائه داد.
در پایان جلسه نیز ضمن تبادل نظر در خصوص موارد مطرح شده در جلسه، کتاب «من زنده ام» نوشته معصومه آباد معرفی و به اشتراک گذاشته شد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 133