بيشتر
دکتر حقیقی استاندار زنجان: طرح کتابخانه گردی اقدامی موفق در ترغیب افراد به کتابخوانی است

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان ، دکتر حقیقی استاندار و رییس انجمن کتابخانه های عمومی استان زنجان با صدور پیامی به مناسبت 18 اسفند پانزدهمین سالروز تاسیس نهاد  کتابخانه های عمومی کشور، مسوولین و اقشار مختلف مردم را به حضور در طرح کتابخانه گردی دعوت کرد.
در این پیام آمده است: کتاب مشعل آگاهی ، محمل روشنگری  و مشرق اشراق عقلانیت است که جان های طاهر را صفا می بخشد و عقول طایر را در آسمان خردورزی رها می سازد.
وی در پیام اضافه کرده است: ایران اسلامی مهد حکمت ذوقی و بحثی و کتابت در ایران، مجلای جلی آن اندیشه های نابی است که از حکمای فهلویون تا شیخ اشراق را چونان دانه های یاقوت به نخ تسبیحش کشیده است.
حقیقی در این پیام  ادامه داده است: تاریخ را به کتابت و کتاب شناخته ایم و وحی مقدس را چونان دری در صدف آن یافته ایم، کتاب مجرای تفکر و محل تامل و از این رو کتابچه اسراری است که نبی مکرم اسلام(ص) انسانیت را به اندیشه ورزی و حکمت آموزی دعوت فرمود و معجزه اش را "کتاب" قرار داد، معجزه ای که عقول فحول انسانها را مخاطب ساخته و بدین سبب،عقل و شرع را همتراز ساخته است.
استاندار زنجان خاطر نشان کرده است: از این رواست که کوشش در تعمیق فرهنگ کتابخوانی ، تلاشی در جهت تغلیظ هویت دینی و معنوی نیز تلقی خواهد شد و در این میان 
اجرای طرح کتابخانه گردی از سوی نهاد کتابخانه های عمومی،از طرح های موفقی است که عاملی موثر در ترغیب کتابخوانی به حساب می آید.
وی یادآوری کرده است: این روش اشاعه فرهنگ کتابخوانی، شیوه ای تسهیل گر و تسریع بخش در آشنایی بیشتر و نزدیک ترشهروندان و بخصوص نوجوانان وجوانان با کتاب و کتابخوانی و کتابخانه های عمومی محسوب و نشان از اهمیت و عظمت موضوع کتاب از نگاه خادمان فرهنگ کتاب و کتابخوانی دارد.
رئیس انجمن کتابخانه های عمومی استان زنجان در این پیام ادامه داده است که در پانزدهمین سالگرد تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی، با احترام از اقشار مختلف اعم از مدیران وکارکنان، دستگاههای اجرایی، فرهیختگان، دانشوران، عالمان و طلاب علوم دینی ، استادان ، دانشجویان و دانش اموزان دعوت می کنیم با حضوردر کتابخانه های عمومی استان ، فضای پر طراوات  اهتمام به امر کتاب و کتابخوانی را ایجاد و خادمان این حوزه از فرهنگ را حمایت وتشویق کنند.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 130