بيشتر
1
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان زنجان کتابخانه گردی اقدام موثری در ترغیب و جذب اقشار مختلف مردم به کتاب و کتابخوانی است

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان ، امیر علی نیکبخش مدیر کل کتابخانه های عمومی استان در آیین کتابخانه گردی کتابخانه عمومی سید افضل موسوی زنجان که وز شنبه 18 اسفند همزمان با پانزدهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور  برگزار شد. اظهار داشت:   کتابخانه گردی برای دومین بار همزمان با سراسر کشور در این استان نیز در حال برگزاری است و امسال این مهم در مقایسه با سال گذشته کتابخانه های خیری و بازسازی شده مورد توجه قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: بر این اساس برنامه های متمرکز کتابخانه گردی در پنج کتابخانه این استان، یک باب در شهرستان زنجان و مابقی نیز در شهرهای سلطانیه، ابهر و خدابنده در نظر گرفته شده و و این اقدام در راستای ترغیب و جذب بیشتر عموم مردم به امر کتاب و کتابخوانی است.

این مسئول ادامه داد: 17 اسفند پانزدهمین سالروز تاسیس نهادکتابخانه های عمومی کشور است و برنامه کتابخانه گردی نیز با هدف آشنایی مردم و مسولان با  مقوله مهم کتاب و کتابخوانی و خدمات ارائه شده کتابخانه ها  است.

وی اظهار داشت: کتابخانه های عمومی به عنوان پایگاه فرهنگی محسوب می شوند و این نهاد علاوه بر ارائه خدمات کتابخانه ای ، کلاس های آموزشی (پیشگیرانه از قبیل آسیب های اجتماعی) ،  مقدماتی را  برای نو سوادان برگزار می کند.

نیکبخش افزود: در مجموع  اداره کل کتابخانه های استان کلاس های  متعدد هنری، فرهنگی و آموزشی را در 96 کتابخانه فعال را برگزار می کند و  یکی  از اهداف مهم نهاد دعوت عموم مردم به این نوع مکان ها و آشنایی بیشتر با خدمات ارائه شده است.

وی اضافه کرد: آشنایی عموم مردم از کتابخانه ها موجب می شوند این نوع مکان ها  به عنوان فضای امن و مطمئن برای ارائه خدمات فرهنگی ، کتابخانه ای و شرکت در برنامه های مختلف انان باشد.

 مدیر کل کتابخانه های عمومی استان زنجان ادامه داد: این در حالی است کتابخانه گردی سال گذشته، بیشتر به سمت و سوی آشنایی مسئولان از موضوع کتاب و کتابخوانی اختصاص داشت که این مهم امسال  بر محور مردم و بازدید اقشار مختلف بر خدمات کتابخانه های عمومی بنا نهاد شده است.

وی اظهار داشت: کتابخانه خیری سید افضل موسوی سال  95با حضور وزیر وقت فرهنگ وارشاد اسلامی افتتاح شد و هم اکنون بیش از سه هزار نفر عضو فعال دارد.

این مسئول ادامه داد: با تمهیدات اتخاذ شده  تلاش می شود شمار اعضای این کتابخانه خیری در سال آینده به مراتب افزایش یابد چرا که به عنوان کتابخانه نمونه و برتر در بحث اوقات فراغت نیز انتخاب شده است.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 153