بيشتر
1
با حضور نماینده ولی فقیه در استان؛ اختتامیه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در زنجان برگزار شد آیین اختتامیه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، دوازدهم شهریور، با حضور نماینده ولی فقیه در استان و سایر مسئولین استانی در محل سالن اجتماعات کتابخانه عمومی سهروردی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، آیین اختتامیه هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان زنجان، با حضور حضرت آیت الله خاتمی، نماینده ولی فقیه در استان؛ روح الله هاشمی ذاکر، مشاور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛ کرباسی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ هدایت صفری، مدیرکل کمیته امداد؛ سعید ناصری، مدیرکل ستاد اقامه نماز؛ حسن طغرانگار، رییس دانشگاه جامع علمی و کاربردی؛امیرعلی نیکبخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ مدیران کل بانکهای حامی جشنواره و سایرین مسئولین استانی، برگزیدگان و کتابداران و مسئولین کتابخانه های عمومی استان در محل سالن جلسات کتابخانه عمومی سهروردی برگزار شد.در این مراسم، آیت الله خاتمی، نماینده ولی فقیه در استان ضمن تقدیر از حضور پرشور مردم استان در این جشنواره بیان داشت: تاثیر کتاب در  جامعه و حفظ تمدن ها و روشن کردن آینده جامعه برای حرکت رو به جلو برای همگان واضح و مشخص است و یکی از دریافت هایی که ما در کتابخوانی می توانیم کسب کنیم دانایی و آگاهی فکر و اندیشه است که در شکل گیری شخصیت انسانها نقش مهمی دارد.
وی تاکید کرد: مطالعه هرچند فرار باشد در ناخودآگاه ذهن جای می گیرد و بر رفتار و شخصیت اثر می گذارد. یکی از ویژگی های انسانها، آرمانگرایی است. آدمی همواره به دنبال معنای انسان کامل بوده و هست و پیامبر اسلام(ص)، بعنوان آخرین فرستاده خداوند و نماد انسان کامل، دوازده امام را برای ما انسانها بعنوان الگو و اسوه معرفی کرده اند.
نماینده ولی فقیه در استان عنوان کرد: از آنجایی که عمر انسان امکان هر آزمون و خطایی را ندارد، بهتر است با مطالعه سبک زندگی و تجربیات و نظرات بزرگان و رهبران دینی، خود را در مسیر پیشرفت قرار دهد.
ایشان خاطر نشان کرد: امام رضا (ع) ولی نعمت ماست و ما از برکات معنوی قبر مطهر ایشان همواره برخورداریم و این توفیق بزرگی است. پس باید شاکر بود و نسبت به اظهار ارادت به این آستان تلاش کرد که البته این طرح جشنواره رضوی، فرصت خوبی برای این موضوع است. انشاالله که مورد قبول حضرت نیز واقع شود.در ادامه برنامه، هاشمی ذاکر، مشاور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور نیز ضمن تقدیر و تشکر از همه خادمان فرهنگی و همکاران نهاد کتابخانه های عمومی، به مراحل برگزاری هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی اشاره کرد و گفت: این جشنواره مسیر پیوند ارزش های دینی و معنوی با فریضه کتابخوانی را هموار کرده است که دستاورد آن ترویج معارف و سیره رضوی و تاثیرگذاری آن بر نسل جوان و خانواده هاست.
وی افزود: آمار جشنواره مؤیّد افزایش 32 درصدی شرکت کنندگان است که بی تردید همکاری و حمایت های  مسئولین کشوری و لشکری و دستگاههای اجرایی و فرهنگی در رونق آن سهم بسزایی داشته اند.
هاشمی ذاکر ادامه داد: همه ما مدیون مهربانی امام رضا(ع) هستیم و هرکس به سهم خود می تواند در این مسیر گام بردارد.
ایشان همچنین به بخشی از خدمات و برنامه های نهاد کتابخانه های عمومی کشور در راستای بهبود و ارتقای خدمات و کیفیت کتابخانه های عمومی اشاره داشت.
مشاور دبیرکل نهاد ابراز امیدواری کرد که خدمت در جشنواره کتابخوانی رضوی در محضر امام رضا (ع) هم در این دنیا و هم در آخرت مورد قبول واقع شود  و با توفیقاتی که در این مسیر حاصل می شود، بتوان هرسال پربارتر از سال گذشته این جشنواره را برگزار کرد.
همچنین؛ نیکبخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به عنوان میزبان مراسم، ضمن عرض خیر مقدم و تقدیر از حضور مهمانان در این برنامه، با اشاره به حدیثی از امام رضا(ع) که فرمودند: خداوند رحمت کند هرکس که امر ما را احیا کند بیان داشت: اداره کل کتابخانه های عمومی استان تلاش نموده  با برگزاری شایسته هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی به اندازه وسع خود این حدیث را اجابت کند که امید است مورد قبول واقع شود.
وی تاکید کرد: همه دست اندرکاران جشنواره کتابخوانی رضوی، خود را خادم این درگاه می دانند و با تمام همت، تلاش کردند که این جشنواره به نحو مطلوبی برگزار گردد که به نوبه خود از همه این عزیزان تقدیر و تشکر دارم.
نیکبخش با اشاره به اهداف جشنواره ادامه داد: 93 کتابخانه عمومی و مشارکتی استان در یک برنامه منسجم و هماهنگ با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی گام بزرگی را در جلب مشارکت حداکثری عموم مردم برداشتند و همین امر در استقبال از کتابخانه های عمومی و افزایش اعضای کتابخانه های عمومی نیز موثر بود.
مدیرکل کتابخانه های عمومی به آمار شرکت کنندگان در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی اشاره کرد و گفت: امسال با عنایت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) تعداد 26 هزار نفر از مردم ولایت مدار استان در این جشنواره شرکت داشتند که 5 نفر در سطح کشوری، 50 نفر در سطح استانی و 275 نفر در سطح کتابخانه ای از استان برگزیده شدند.گفتنی است این مراسم با برنامه قصه گویی و اجرای سرود با موضوع امام رضا (ع) همراه بود و در پایان با اهدای لوح سپاس و تندیس جشنواره، از 50 نفر از برگزیدگان، شایستگان تقدیر و حامیان مالی جشنواره تقدیر بعمل آمد.پس از اتمام آیین اختتامیه، مشاور دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور از تعدادی از کتابخانه های عمومی زنجان از جمله کتابخانه عمومی خیری سیدافضل موسوی، کتابخانه سهروردی و کتابخانه سیدالشهدا و مجموعه حسینیه اعظم زنجان بازدید و از نزدیک با فعالیت های کتابخانه های استان آشنا شد.

   
تعداد بازديد اين صفحه: 191