بيشتر
1

2

4

5

6
همزمان با هفته دفاع مقدس؛ نشست روایتگری دفاع مقدس برگزار شد همزمان با هفته دفاع مقدس، نشست روایتگری دفاع مقدس با حضور جمعی از کارکنان اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان، همزمان با هفته دفاع مقدس، نشست روایتگری دفاع مقدس، همراه با قرائت زیارت عاشورا با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، کارکنان ستادی و جمعی از مسئولین و کتابداران کتابخانه‌های عمومی زنجان، در محل کتابخانه عمومی سیدافضل موسوی برگزار شد.
در این نشست بعد از قرائت زیارت عاشورا، غلامرضا جعفری، استاد دانشگاه و از رزمندگان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس استان، به روایتگری و خاطره گویی پرداخت.
غلامرضا جعفری ضمن تبریک سی و هشتمین سالگرد دفاع مقدس، به آسیب شناسی دفاع مقدس اشاره داشت و گفت: باید مراقبت کرد مفاهیم و خاطرات این برهه‌ی تاریخی به درستی و بدون تحریف به دست نسل های آینده برسد.
وی ادامه داد: کتابداران در معرفی کتب دفاع مقدس و افزایش مطالعه این نوع کتب در بین عموم مردم می توانند سهم بسزایی داشته باشند.
جعفری که خود از خبرنگاران و فعالان رسانه ای دوران دفاع مقدس بوده است، با بیان خاطراتی از آن دوران، حوزه دفاع مقدس را حوزه منافع ملی دانست و بیان داشت: همگی باید  خود را مکلف به دفاع از آن بدانیم.
این رزمنده با روایت دلاوری ها و رشادت های غیورمردان در هشت سال غرورآفرین، ابراز امیدواری کرد در آینده علاوه بر بازگویی وقایع و رویدادهای جنگ تحمیلی، معارف و ارزشهای قالب آن زمان، اهداف حضور شهدا و رزمندگان در جبهه‌ها نیز منتقل شود و نسل جوان با عمق مفاهیم اصیل دفاع مقدس آشنا گردند و خود را ادامه دهنده این جریان بداند.
گفتنی است در حاشیه این نشست نیز نمایشگاهی از تصاویر شهدا و دوران هشت سال جنگ تحمیلی جهت بازدید عموم و علاقه مندان دایر بود.بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 100