بيشتر
1

2

3

4
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در زنجان؛ بدون منزوی شعر معاصر را نمیتوان تعریف کرد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر مزار شاعر غزلسرای ایرانی، حسین منزوی حاضر شد و گفت: بدون منزوی شعر معاصر را نمی توان تعریف کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان، پنجشنبه 24 مردادماه، سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی سفر دو روزه وارد استان زنجان شد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ابتدای ورود خود به استان که با استقبال استاندار، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل کتابخانه های عمومی و جمعی از مسئولین استانی همراه بود بر مزار شهدای گرانقدر هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم حاضر شد و ضمن تجدید میثاق با آرمانهای انقلاب، با نثار فاتحه ای به مقام شامخ این شهیدان ادای احترام کرد.
 وی همچنین بر مزار شاعر غزلسرای ایرانی، حسین منزوی نیز حضور یافت و با نثار فاتحه ای مقام ایشان را گرامی داشت.
صالحی درجوار مزار این غزلسرای معاصر بیان داشت: توفیقی است برای بنده که در شهر شور و شعور حسینی و شهر شعر هستم. زنجان را با توصیفات مختلفی می شود معرفی کردو با آن ارتباط برقرار کرد و از دریچه های مختلف می توان زنجان را دید و یکی از این دریچه ها دریچه  شعر است و مرحوم منزوی از کسانی است که در شعر معاصر ما جایگاه قابل توجهی داشته و دارد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: گرچه عمر او کوتاه بود اما او شبیه سهراب در نقاشی، در اسمان ایران درخشید و ماند. با منزوی غزل ایران مسیر خاص خودش را پیدا کرد.
این مقام مسئول با بیان اینکه تغزل ایرانی سابقه تاریخی در شعر ما دارد ادامه داد: غزل یکی از گونه های خاص شاعرانگی ایرانی است. این شاعرانگی با منزوی قالب های جدید، مضمون های جدید و نگاه های تازه پیدا کرد.
صالحی خاطر نشان کرد: زندگی منزوی چه در زنجان ، چه در وقتی که در تهران بود و چه در رفت و آمدهایی که به شهرستانها داشت ، هم در اثرگذاری بر کانون های شعری و هم از طریق شعرهایی که سروده بود یک حلقه های جدی اتصال ادبیات معاصر ماست، بدون منزوی شعر معاصر را نمی شود تعریف کرد.
 
تعداد بازديد اين صفحه: 155