بيشتر
1

3

2

4
در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ابهر مطرح شد برگزاری 400 برنامه فرهنگی در کتابخانه های عمومی استان زنجان همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی مدیر کل کتابخانه های عمومی استان زنجان در جلسه انجمن کتابخانه های شهرستان ابهر از برگزاری400برنامه فرهنگی در کتابخانه های عمومی استان همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ابهر با حضور معاون فرماندار شهرستان، مدیر کل کتابخانه های عمومی و دیگر اعضای انجمن در محل سالن جلسات فرمانداری ابهر برگزار گردید.

 امیرعلی نیک‌بخش در این جلسه با اشاره به فرا رسیدن ایام چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: علی‌ر‌غم همه سنگ‌اندازی‌های استکبار جهانی، کشور ایران با رهبری مدبرانه مقام معظم رهبری و حضور همیشگی مردم در صحنه و تبعیت آنان از ولایت‌فقیه به سرعت در مسیر توسعه حرکت می‌کند.

 وی با اشاره به اینکه همزمان با پیروزی انقلاب ۴۰۰ برنامه مختلف در کل کتابخانه‌های عمومی استان برگزار می‌شود، عنوان کرد: از مهم‌ترین این برنامه‌ها می‌توان به عضویت رایگان چهل ساله‌ها در کتابخانه‌های عمومی استان، بیان ۴۰ عملکرد برجسته نهاد، برگزاری نشست هم‌اندیشی ریشه‌های انقلاب در همه کتابخانه‌ها، برگزاری برنامه نقاشی، خاطره‌نویسی و کتاب‌خوانی در همه کتابخانه‌ها، تجهیز ۴۰ کتابخانه استان و برگزاری پویش خاطرات انقلاب اشاره کرد.

این مسئول با اشاره به اینکه کتابخانه‌های عمومی شهرستان نیز از دستاوردهای انقلاب اسلامی بی‌نصیب نمانده است، ادامه داد: قبل از انقلاب سه باب کتابخانه کاملا استیجاری در سطح استان فعال بود که به برکت انقلاب اسلامی، امروز این تعداد با افزایش بیش از  3 هزار درصدی به ۹۶ باب رسیده است.

نیک‌بخش، از کلنگ‌زنی یک کتابخانه در شهرستان زنجان خبر داد و تصریح کرد: ۱۰ باب کتابخانه نیز در سطح استان در حال احداث است که امیدواریم با بهره‌برداری از آن‌ها به افق تعیین شده در سال ۱۴۰۴ برسیم.

وی با تاکید بر اینکه باید تلاش شود همه برنامه‌ها سمت و سوی علمی داشته باشد، بیان کرد: هر کاری که رنگ و بوی علمی داشته باشد ماندگار خواهد بود که تحقق این امر نیز در گرو ترویج فرهنگ مطالعه است.

این مسئول با تاکید بر اینکه مطالعه‌ای ماندگار است که عمیق باشد، تصریح کرد: این گونه مطالعه از یاد نرفته و سینه به سینه منتقل خواهد شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان با تاکید بر اینکه مردم انتظار دارند هر مسئول به سهم خود منشا خدمات ارزنده باشد، اظهار کرد: امیدواری نیاز امروز جامعه است.

در ادامه این جلسه، شهردار ابهر نیز با بیان اینکه زمین کتابخانه‌های مرکزی ابهر با همکاری شهرداری تامین شده است، ادامه داد: یک کتابخانه دیگر نیز در منطقه حسین‌آباد ابهر از محل اعتبارات بازآفرینی در حال احداث است که در حال حاضر حدود ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در صورت تامین اعتبار سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

محمدرضا ذوالقدری‌ها سپس بر همکاری شهرداری در پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه ها تاکید کرد.

وی با اشاره به استقبال مردم از پارک‌ها به‌ویژه در فصل گرما، ادامه داد: شهرداری با همکاری نهاد کتابخانه‌های عمومی آمادگی همکاری برای راه‌اندازی ایستگاه مطالعه را دارد.

معاون فرماندار ابهر با تأکید بر اینکه باید توجه داشت کارهایی که انجام می‌شود با مطالعه و برنامه‌ریزی دقیق همراه باشد، اظهار کرد: کتابخانه مرکزی ابهر در جوار آرامستان کلنگ‌زنی شده بود اما بیش از ۱۰ سال به علت جانمایی غلط احداث نشد.

علی محمدیان با اشاره به اینکه آموزش و پرورش متولی آگاهی و موتور محرک کشور است، تاکید کرد: در راستای آگاهی‌بخشی به دانش‌آموزان امور کتابخانه پشتیبان این نهاد است.

این مسئول با تاکید بر اینکه سه مولفه مردم‌داری، پاکدستی و کارآمدی باید مدنظر جدی مدیران قرار گیرد، اظهار کرد: در حال حاضر کشور به مدیران با جسارت و بدون حاشیه نیاز دارد، زیرا مدیر با جسارت قدرت تصمیم‌گیری در شرایط سخت را دارد.

وی با تاکید بر اینکه شهرستان ابهر از ظرفیت‌ بالایی برای پیشرفت و توسعه در سایه ترویج فرهنگ مطالعه دارد، اظهار کرد: برخی از برنامه‌های کتابخانه در این شهرستان موفق نبوده است.

 در ادامه این جلسه، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ابهر نیز با اشاره به اینکه به برکت انقلاب اسلامی، شهرستان ابهر در حال حاضر دارای ۱۲ باب کتابخانه عمومی است، اظهار کرد: این رقم قبل از انقلاب یک باب در مکان استیجاری بود.

وی با اشاره به اینکه زیربنای کتابخانه‌های عمومی ابهر در حال حاضر چهار هزار متر است، بیان کرد: همچنین بیش از ۲۰۰ هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های شهرستان ابهر برای ۱۱ هزار عضو وجود دارد.

این مسئول با اشاره به پروژه آخرین وضعیت پروژه کتابخانه مرکزی و استاندارد و درجه یک ابهر، ادامه داد: کتابخانه مرکزی ابهر در زمینی به مساحت 1637 مترمربع در سه طبقه با متراژ ۲۲۰۰ مترمربع در هفته دولت امسال کلنگ‌زنی و در مرحله اجرای پروژه است

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 185