بيشتر
1

2
در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خرم دره تاکید شد؛ لزوم بهره گیری از ظرفیت ادارات و نهادهای فرهنگی در راستای توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی در دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خرم دره بر لزوم بهره گیری از ظرفیت ادارات و نهادهای فرهنگی در راستای توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان، دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خرم دره با حضور حجت محمدی، فرماندار؛ امیرهوشنگ نوری آراء شهردار؛ ابوالفضل مرادی، رییس شورای شهر اسلامی؛ مصطفی ثنایی بخشدار مرکزی شهرستان خرم دره و امیرعلی نیکبخش مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در محل سالن جلسات فرمانداری خرم دره برگزار شد.
در این جلسه محمدی فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خرم دره با تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) از حضور مستمر مدیر کل کتابخانه های عمومی استان زنجان در جلسات شهرستان و خدمات ایشان در بنیاد شهید و امور ایثارگران در زمان تصدی در این پست تقدیر نمود و یاد و خاطره شهدا را گرامی داشت.
وی در ادامه ضمن تقدیر از همکاری خوب شهرداری، اداره ثبت اسناد و شرکت های آب، برق، گاز و مخابرات در جریان آغاز عملیات تخریب و بازسازی کتابخانه عمومی شهید مدرس به بازدید شهردار خرم دره از کتابخانه عمومی کوثر اشاره داشت و گفت: این حضور نشانگر دیدگاه مثبت فرهنگی ایشان و علاقه مندی وی به کتاب و کتابخوانی است. 
محمدی ادامه داد: همه ما در دوران های مختلف از خدمات کتابخانه های عمومی بهره مند شده ایم و موظفیم به سهم خود در اعتلای جایگاه و فعالیت های کتابخانه گام هایی برداریم.
فرماندار شهرستان همچنین با تقدیر از  اصغر عزیزی، خیر کتابخانه ساز، از تلاش همه خیرین و ادارات مرتبط در برنامه کلنگ زنی کتابخانه عمومی شهید مدرس تشکر نمود.
محمدی پیشنهاداتی نیز در راستای توسعه فرهنگ کتابخوانی ارائه داد و بیان داشت: معرفی کتاب در همایش ها و برنامه های فرهنگی شهرستان توسط متخصصین این حوزه، می تواند موجب رشد کتابخوانی و ترغیب خیرین به مشارکت در احداث کتابخانه ها شود.
فرماندار شهرستان ضمن تاکید بر توجه ویژه شهردار به تحقق سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی از محل درآمد شهرداری، کتاب«ایران و امام حسین(ع)» معرفی نمود.
نیک بخش مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان نیز با تسلیت ایام محرم، یاد و خاطره شهدا، ایثارگران و جانبازان استان را گرامی داشت .
وی با اشاره به آمار کتاب و کتابخوانی در استان و شهرستان گفت: سهم کتابخانه های عمومی از محل شهرداری باید در شأن مردم فهیم شهرستان باشد و شهرداری هرچقدر که بیشتر به این امر عنایت داشته باشد به همان نسبت به توسعه فرهنگی شهرستان توجه نموده، موجب ارتقای فرهنگی شهرستان و استان خواهد بود.
نیک بخش آمادگی اداره کل را در خصوص برگزاری مسابقات کتابخوانی مختلف در ادارات اعلام کرد و اظهار داشت: برگزاری نشست های کتابخوان و مسابقات کتابخوانی و مشارکت ادارات فرهنگی در برگزاری و تأمین جوایز مسابقات می تواند در افزایش کمی و کیفی این نوع مسابقات موثر باشد.
وی همچنین به بخشدار مرکزی پیشنهاد تشکیل انجمن کتابخانه های عمومی بخش در راستای توجه ویژه به کتابخانه های روستایی را ارائه نمود و افزود: در سال 98 راه اندازی کتابخانه سیّار روستایی در اولویت برنامه این اداره خواهد بود.
در ادامه صباغی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خرم دره با عرض تسلیت محرم و تشکر از حضور حداکثری اعضای انجمن، مدعوین و خبرنگاران مطبوعات و صدا و سیما،گزارش مصوری از آغاز عملیات احداث کتابخانه عمومی شهید مدرس را ارائه کرد و گزارش مختصری نیز از درآمد کتابخانه های عمومی و میزان تحقق سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی از محل در آمد شهرداری را به اطلاع اعضای جلسه رساند.
وی عنوان کرد: درآمد حاصل از حق عضویت کفاف هزینه های جاری کتابخانه ها را نمی دهد و واریز بموقع سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی از محل درآمد شهرداری بصورت ماهانه و مستمر می تواند بسیاری از مسایل کتابخانه ها را مرتفع نماید و به پیشرفت و ارتقای سطح کیفی و کمی خدمات کتابخانه ها کمک شایانی کند.
صباغی  از توجه فرماندار نسبت به تصویب اعتبار احداث کتابخانه عمومی شهید مدرس و همکاری اعضا و ادارات مرتبط با این پروژه بویژه شهرداری، ثبت اسناد و املاک و شرکت های آب، برق، گاز و مخابرات نیز تشکر کرد.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 74