بيشتر
1
در دیدار مدیر کل کتابخانه های عمومی با معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان عنوان شد کتابخانه های عمومی مرکزی پویا و فعال در زمینه تبیین حقوق شهروندی و کاهش آسیبهای اجتماعی هستند مدیر کل کتابخانه های عمومی استان زنجان با حضور در استانداری زنجان با دکتر خدابخش مرادی نافچی معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان دیدار و انتصاب ایشان به عنوان معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان را تبریک گفتند

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، امیر علی نیک بخش مدیر کل کتابخانه های عمومی استان زنجان با حضور در استانداری زنجان در خصوص مسایل مرتبط با کتابخانه های عمومی با دکتر مرادی نافچی معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان  دیدار و گفتگو کردند.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان در این دیدار ضمن تبریک انتصاب ایشان به عنوان معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان، به فعالیت 96 باب کتابخانه عمومی در شهرها و روستاهای استان اشاره کرده و اظهار داشتند، کتابخانه های عمومی استان با برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی در راستای غنی سازی اوقات فراغت اقشار مختلف مردم استان گام برداشته و در این راستا در بخشهای کودک کتابخانه ها نیز فعالیتهای فوق برنامه نظیر مسابقات فرهنگی و قصه گویی اجرا می شود.

 نیک بخش سپس به هدف گذاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان برای ارتقای شاخص های کتاب و کتابخوانی در سال 1398 اشاره کرد و گفت: در سال 1398 و در راستای ارتقای شاخص های کتاب، اعضاء ، زیربنا و امانت کتاب در کتابخانه های عمومی برنامه ریزی خواهد شد.

  

ایشان در ادامه در خصوص فعالیت خوب خیرین در حوزه کتابخانه های عمومی در استان  گفت: در استان زنجان تعداد 7 باب کتابخانه عمومی توسط خیرین راه اندازی شده بزرگترین کتابخانه عمومی خیّر ساز کشور در استان زنجان واقع شده و  اخیرا نیز نیز کتابخانه عمومی شهدای بانک سپه در روستای دیزج آباد شهرستان زنجان توسط بانک سپه کلنگ زنی و در سال 1398 احداث خواهد شد.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان در پایان اظهار داشت: در جهت ارتقای فرهنگ مطالعه و كتابخواني، غنی‌سازی منابع کتابخانه‌های عمومی و ترویج سنت حسنه اهدای کتاب، نهمین دوره جشنواره «اهدای کتاب، اهدای دانایی»  از اول اسفند لغایت پایان فروردین 1398 در کتابخانه های عمومی استان زنجان اجرا می شود.

وی تصریح کرد: ترویج سنّت حسنه اهدای کتاب، فرهنگ سازی در اهدای کتابهای مفید و بلا استفاده موجود در منازل و ادارات جهت استفاده کتابخوانان ، شهروندان و اعضای کتابخانه های عمومی، غنی‌سازی منابع کتابخانه‌ها و ایجاد امکان دسترسی کتابخوانان و علاقمندان به کتاب و منابع خواندنی از اهداف طرح «اهدای کتاب، اهدای دانایی» می باشد.

در ادامه دکتر خدابخش مرادی نافچی معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان از نقش و جایگاه ویژه کتاب و کتابخوانی در توسعه فرهنگی و اجتماعی جوامع و افراد یاد کرده و اظهار داشت: امروزه هرگونه توسعه از طریق علم و آگاهی حاصل می شود و کتابخانه ها نیز نقش موثری در علم آموزی و افزایش آگاهی و اطلاعات عمومی افراد دارند.

دکتر مرادی سپس به فعالیت خوب خیرین در استان زنجان در زمینه های مختلف از جمله حوزه سلامت، کتابخانه های عمومی و... اشاره کردند و گفتند: در استان زنجان اقدامات خوبی توسط خیرین در زمینه های مختلف انجام شده و برای توسعه کتابخانه های عمومی نیز باید از ظرفیت خیرین به نحو مطلوب استفاده شود.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان در ادامه از کتابخانه های عمومی به عنوان مرکزی پویا و فعال در اجرای برنامه های فرهنگی در راستای تبیین حقوق شهروندی و نیز کاهش آسیبهای اجتماعی یاد  کردند و گفتند: باید برنامه ریزی لازم و همکاری بین بخشی برای اجرای فعالیتهای فرهنگی در کتابخانه ها  و نیر نهادینه کردن فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در استان با مشارکت و هم افزایی دستگاههای فرهنگی استان انجام شود.

دکتر مرادی در پایان به اهمیت انجمن کتابخانه های عمومی در سیاستگذاری و برنامه ریزی فعالیتهای کتابخانه ها اشاره کرد و گفت : در سال 1398 با پیگیری و برنامه ریزی اداره کل کتابخانه های عمومی استان، جلسات انجمن کتابخانه های عمومی در شهرستانها، شهرها و بخش های استان ، انجام گرفته و جلسات طبق برنامه و به موقع برگزار گردد.

 وی در پایان برگزاری جشنواره اهدای کتاب، اهدای دانایی توسط اداره کل کتابخانه های عمومی استان را اقدام خوب و موثری در جهت ترویج کتابخوانی و نهادینه کردن فرهنگ اهدای کتاب عنوان کردند.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 57