بيشتر
1
حال خوش خواندن همراه با رئیس شورای اسلامی شهر زنجان؛ تاثیر فضای مجازی بر فضای کتابخوانی رئیس شورای اسلامی شهر زنجان گفت: گسترش فضای مجازی موجب شده که تعداد کتابخوانان علاقمند به فرهنگ کتاب و کتابخوانی در مقایسه با گذشته کاهش یابد و به این موضوع باید توجه بیشتری شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان، اسماعیل دویران، رئیس شورای اسلامی شهر زنجان به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی افزود: به نظر می رسد گسترش ارتباطات و اطلاعات در جامعه کنونی موجب شده که آمار کتابخوانان و علاقمندان به یار مهربان در مقایسه با سالهای گذشته کاهش یابد.
وی اظهار داشت: دغدغه های زندگی امروزی و از طرفی مأنوس نشدن با کتاب، افراد را به سوی مطالعه محتوای فضای مجازی سوق داده، که هر چند امری مثبت تلقی می شود اما جای کتابخوانی را نمی گیرد.
دویران افزود: نهاد کتابخانه های عمومی کشور و حتی اداره کل کتابخانه های عمومی استان در حوزه توسعه فضاهای کتابخانه ای عملکرد خوب و فعالانه ای را انجام داده اند، اما باید راهکارها و تمهیدات بیشتری  برای جذب و گرایش اقشار مختلف مردم به کتاب و کتابخوانی اتخاذ شود.
وی ابراز کرد: طی سال های گذشته برنامه ای با عنوان ایستگاه مطالعه در اتوبوس ها، مکان های شلوع و پرتردد شهری اجرا می شد که هر چند کتابهای گنجانده شده در این ایستگاه ها خالی می شد و سر جای خود بر نمی گشت اما همین کار اقدامی اثر بخش در ترویج کتابخوانی بود.
رئیس شورای اسلامی شهر زنجان ادامه داد: بنابراین انجام چنین کارهای مشابه ای می تواند شمار کتابخوانان و حتی سرانه مطالعه در جامعه را افزایش دهد و تداوم آن نتایج بهتری را رقم می زند.
وی اظهار داشت: همکاری بین بخشی سازمان و ارگان های فرهنگی نیز قدم مثبتی در راستای ترویج و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی است و حتی می تواند به تعاملات سازنده در این حوزه نیز منتهی شود.
دویران خاطر نشان کرد: هفته کتاب و کتابخوانی فرصتی مناسب برای آگاهی بخشی به عموم جامعه و آشتی مردم با یار مهربان است و نگاه متفاوت به این حوزه چشم انداز مناسبی را ایجاد می کند.
         
 
 
تعداد بازديد اين صفحه: 249