بيشتر
3

1

2
امام جمعه سلطانیه با حضور در کتابخانه گردی کتابخانه عمومي علوی یوسف آباد کتابداران در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی نقش موثری دارند امام جمعه سلطانیه با حضور در کتابخانه گردی کتابخانه عمومي علوی یوسف آباد علوي روستاي يوسف آباد شهرستان سلطانيه با اشاره به اهمیت ویژه کتاب و کتابخوانی در دین مبین اسلام و لزوم ترویج بیشتر این فرهنگ را خواستار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان،  همزمان با پانزدهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور،  حجت الاسلام و المسلمین سید عمران حسینی نسب در طرح کتابخانه گردی کتابخانه علوی روستای یوسف آباد سلطانیه شرکت کرد.

وی اظهار داشت: کتابداران در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی نقش مهمی بر عهده دارند و این مهم می تواند  به شمار علاقمندان منجر شود.

امام جمعه سلطانیه با اشاره به جايگاه کتاب و کتابخواني در اسلام ادامه داد: علم نور است و خداوند آن را در قلب افراد برگزيده مي افکند و اداره کل کتابخانه های استان  زنجان ا در بحث ترویج کتاب و کتابخوانی  و احداث فضاهای  کتابخانه ای اقدامات خوبی داشته است.

بنا بر اعلام مسئول کتابخانه های شهرستان سلطانیه،  کتابخانه عمومي علوي با دارا بودن 318 نفر عضو فعال و 5980 نسخه کتاب ، يکي از فعالترين کتابخانه هاي عمومي شهرستان سلطانيه بوده که در روستاي يوسف آباد بخش باغ حلي شهرستان سلطانيه قرار دارد.

به  گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی  استان زنجان، روز شنبه 18  اسفندماه، همزمان با پانزدهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور طرح کتابخانه گردی همزمان با سراسر کشور در 5 کتابخانه عمومی استان نیز اجرا شد.

کتابخانه های عمومی سید افضل موسوی شهرستان زنجان، سید علیرضا میرزا مصطفی روستای نظر قلی و شهید کبودخانی روستای محمود آباد شهرستان خدابنده ،علوی روستای یوسف آباد شهرستان سلطانیه و کتابخانه وحدت شهرستان ابهر 5 کتابخانه منتخب استان زنجان در طرح کتابخانه گردی بودند.

در طرح کتابخانه گردی که با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و  آشنایی مسئولین و عموم مردم با خدمات و فعالیتهای کتابخانه های عمومی اجرا می شد، مدیران استان و شهرستان، ائمه جمعه، استانداران، فرمانداران، شهرداران، بخشداران، دهیاران، اعضای شورای اسلامی شهر و روستا، ، اعضای انجمن‌های کتابخانه‌های عمومی استان‌ و شهرستان‌، شهر و بخش ،گروه‌های مرجع و نخبگان و دانشگاهیان، خیرین، اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه، ورزشکاران و عموم مردم با حضور در کتابخانه های عمومی با خدمات کتابخانه ها آشنا شدند.

در طرح کتابخانه گردی بازدیدکنندگان ضمن آشنایی با خدمات و فعالیتهای کتابخانه های عمومی به صورت رایگان به عضویت کتابخانه های عمومی درآمدند.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 155