بيشتر
1

2
با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ دوره آموزشی نقش و جایگاه دستگاه اجرایی در توسعه برگزار شد دوره آموزشی نقش و جایگاه دستگاه اجرایی در توسعه، روز شنبه؛ 27 مردادماه در محل سالن جلسات کتابخانه عمومی سیدافضل موسوی برگزار شد.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان، دوره آموزشی نقش و جایگاه دستگاه اجرایی در توسعه با هدف آشنایی کارکنان سازمانها با نقش و جایگاه دستگاه اجرایی خود در توسعه استان و کشور، در محل سالن جلسات کتابخانه عمومی سیدافضل موسوی و با حضور 40 نفر از کارکنان اداره کل برگزار گردید.
در این دوره آموزشی، امیرعلی نیکبخش،مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به جایگاه دستگاه‌های اجرایی در توسعه استان و کشور بیان داشت: همه دستگاه های اجرایی بصورت یک مجموعه واحد باید با همیاری و تعامل سازنده با یکدیگر، نقش خود را در توسعه و پیشرفت استان ایفا کنند.
وی ادامه داد: هر دستگاه اجرایی وظیفه و تکلیفی مشخص دارد که با برنامه ریزی هدفمند و با توجه به سند چشم انداز توسعه می تواند به عنوان جزیی از کل، موجبات پیشرفت را فراهم آورد.
نیکبخش خاطرنشان کرد: اداره کل کتابخانه های عمومی به عنوان یک دستگاه اجرایی و فرهنگی فعال در عرصه استان، با توجه اهداف افق 1404 تلاش دارد در مسیر توسعه حرکت کند و خود را به اهداف تعیین شده حتی زودتر از موعد مقرر برساند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی با تبیین سند چشم انداز توسعه در بخش کتابخانه های عمومی گفت: در این راستا و با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده، امسال باید اعضا و منابع کتابخانه های عمومی 10 درصد افزایش یابد چراکه در افق 1404، نهاد کتابخانه های عمومی کشور  باید رتبه اول منطقه و جزو پانزده کشور برتر در این حوزه باشد و این مستلزم همکاری همه کارکنان اداره کل کتابخانه های عمومی است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی با اشاره به اینکه امروزه بیشتر درآمدهای نفتی صرف تامین حقوق کارکنان و نیازهای اولیه کشور می شود افزود: پشتوانه هر کشوری جدای از سرمایه انسانی، علم و دانش آن کشور است. امروزه باید با افزایش علم و آگاهی وابستگی کشور را به این موضوع کاهش داد و با طرح ایده های خلاق مسیرهای جدیدی را تجربه کرد و مطالعه یکی از روش های افزایش آگاهی و دانایی و رسیدن به ایده های نوست. که کتابخانه های عمومی بعنوان یکی از اصلی ترین متولیان ترویج امر کتابخوانی و مطالعه مفید می‌توانند گام های موثری در این مسیر بردارند.
نیکبخش با اشاره به جدایی کتابخانه های عمومی از بدنه وزارت ارشاد در سال 1382 و مدیریت هیأت امنایی آن، کتابخانه های عمومی را به مثابه کودکی دانست که در طول این 15 سال، مسیر بلوغ را طی کرده است.
ایشان اظهار داشت: کتابخانه های عمومی، ظرفیت اثرگذاری بر فرهنگ فردی و اجتماعی را دارد  و می تواند از طریق افزایش افراد کتابخوان و دسترس پذیری منابع مفید در کاهش آسیب های فردی و اجتماعی و همچنین تغییر الگوی رفتاری نادرست در برخی حوزه ها،  نقش مهمی را ایفا کند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی همچنین ضمن تشریح سیاست های هشت گانه نهاد کتابخانه های عمومی کشور که در سال 93  توسط دبیرکل نهاد ابلاغ شد، بیان داشت: اداره کل کتابخانه های عمومی استان همواره تلاش داشته در این مسیر گام بردارد و تاکنون در راستای این سیاست ها، برنامه ها و فعالیت های این اداره تنظیم و مدیریت شده است.

.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 161