بيشتر
1

2

3

4

5

6
با هدف هم افزایی در ترویج کتابخوانی صورت گرفت؛ بازدید مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان از کتابخانه عمومی سیدافضل موسوی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) و میأت همراه ضمن بازدید از کتابخانه عمومی سیدافضل موسوی، در نشست مشترکی با مدیرکل کتابخانه های عمومی شرکت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان، هدایت صفری مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) و هیأت همراه با حضور در کتابخانه عمومی سیدافضل موسوی، ضمن بازدید از بخش های مختلف کتابخانه در نشستی با امیرعلی نیکبخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی در خصوص افزایش تعاملات دو دستگاه بحث و گفتگو کرد.
نیکبخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این نشست با اشاره به اهمیت و ضرورت کتابخوانی، تعامل با دستگاه های مختلف را در ترویج فرهنگ کتابخوانی و ترغیب به مطالعه، مفید ارزیابی کرد و افزود: مشارکت و همکاری در اجرای برنامه های فرهنگی با محوریت کتاب و کتابخوانی می تواند در رفع بسیاری از معضلات و مشکلات فردی و اجتماعی موثر باشد.
وی افزود: ما همواره تلاش داریم با افزایش سطح تعاملات خود با دستگاه های دیگر علاوه بر معرفی فعالیت ها و خدمات خود از ظرفیت آنها نیز در حوزه های مختلف بهره ببریم.
صفری، مدیرکل
 کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز ضمن ابراز خرسندی از افزایش کمیّت و کیفیت کتابخانه های عمومی استان، بیان داشت: عموم مردم حقیقت فقر و اثرات سوء آن را می دانند و بسیاری از خیّرین همواره  تلاش می کنند در راستای فقرزدایی قدم های مهمی بردارند، ولی توجه چندانی به فقر فکری و فرهنگی در جامعه وجود ندارد.
صفری ادامه داد: مستضعف در جامعه ما به کسی اطلاق می شود که توان مالی ضعیفی دارد حال آنکه ضعف اطلاعاتی و آگاهی
 نیز یک نوعی از فقر است که اثرات آن بسیار مخرب تر است ولی چون مصادیق آن در کوتاه مدت ملموس نیست چندان مورد توجه واقع نمی شود.
 مدیرکل کمیته امداد امام حمینی(ره) با اشاره به رسالت کمیته امداد در حمایت از اقشار کم درآمد جامعه بیان داشت: اداره کل کتابخانه های عمومی نسبت به گذشته گام های خوبی در راستای افزایش مراجعین به کتابخانه ها و اجرای برنامه های فرهنگی در این کتابخانه ها برداشته است ولی هنوز هم ظرفیت های زیادی برای کار در این حوزه وجود دارد و کمیته امداد نیز به سهم خود آماده همکاری در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی است.

 
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 147