بيشتر
نشست مشترک کانون های مساجد و اداره کل کتابخانه های عمومی استان

نشست مشترک کانون های مساجد و اداره کل کتابخانه های عمومی استان
در نشست مشترک کتابخانه ها و کانون‌های مساجد مطرح شد؛ ترویج کتاب و کتابخوانی با محوریت نماز در نشست مشترک مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و سرپرست دبیرخانه کانون های مساجد استان، زمینه های مشترک همکاری دو نهاد بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان، نشست مشترک اداره کل کتابخانه های عمومی و کانون‌های مساجد استان با حضور امیرعلی نیکبخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی و حجت الاسلام محمدنقی یارمحمدی، سرپرست دبیرخانه کانون‌های مساجد استان با محوریت بررسی زمینه های مشترک همکاری دو دستگاه در محل اداره کل کتابخانه ها برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این نشست با بیان اینکه در برخی از مساجد استان کتابخانه های عمومی بصورت فعّال حضور دارند اظهار داشت: اجرای برنامه های فرهنگی متنوع به ویژه در بخش کودک و نوجوان یکی از عوامل حضور فعّال و دایمی این گروه از جامعه در کتابخانه هاست که بخودی خود ظرفیت بسیار مناسبی برای آشنایی ایشان با محیط مسجد و اعمال عبادی است.

وی با اشاره به برگزاری مسابقه کتابخوانی نماز در استان و استقبال حدود 4300 نفر از مراجعین کتابخانه های عمومی در این مسابقه، بیان داشت: برگزاری این مسابقه علاوه بر کتابخوانی، بی‌تردید در توجه بیش از پیش خانواده ها به امر نماز و آشنایی ایشان با روشهای تبلیغی و شیوه‌های دعوت فرزندان به نماز نیز اثرگذار بوده است.

نیکبخش به اجرای نشست های کتابخوان کتابخانه ای و مدرسه ای توسط کتابداران و اعضای کتابخانه های عمومی اشاره کرد و گفت: این قبیل برنامه ها امکان مناسبی برای معرّفی کتابهای مرتبط با نماز،  احکام و موضوعات دینی است.

این مقام مسئول اظهار داشت: کلاس‌های آموزش روخوانی و روانخوانی قرآن خصوصا در بخش کتابخانه های روستایی، برگزاری جشن تشرّف برای تشرّف اولی‌ها، نشست های قصه گویی و کتابخوانی با محوریت کتب و موضوعات دینی و بسیاری از برنامه های مرتبط در این حوزه می‌تواند در راستای ترویج فریضه نماز موثر باشد.

حجت الاسلام یارمحمدی نیز در این دیدار ضمن بررسی زمینه های عملیاتی کردن تفاهم نامه منعقده بین نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با ستاد عالی کانون‌های مساجد بر شناسایی مساجد فعّال در امر کتابخوانی و تقویت برنامه های ترویجی کتابخوانی با محوریت دین تاکید کرد.

سرپرست کانون های مساجد استان همچنین ار برنامه های اجرایی فرهنگی در مساجد تقدیر کرد و خواستار تعامل بیشتر دو نهاد در امر ترویج کتابخوانی و تبلیغ موضوعات دینی شد.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 1058