بيشتر

راه اندازی ایستگاه اهدای کتاب در کتابخانه عمومی بصیرت نیماور شهرستان زنجان در راستای فرهنگ سازی اهدای کتاب و ترویج کتابخوانی

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، همزمان با برگزاری نهمین دوره جشنواره "اهدای کتاب، اهدای دانایی" که  از اول اسفند 97 تا پایان فروردین 98 در کتابخانه های عمومی استان زنجان برگزار می شود. ایستگاه اهدای کتاب کتابخانه عمومی بصیرت روستای نیماور شهرستان زنجان نیز در محل کتابخانه راه اندازی شده است.

بابایی مسوول کتابخانه عمومی بصیرت هدف از راه اندازی ایستگاه اهدای کتاب را ترویج و فرهنگ سازی مقوله اهدای کتاب و نیز ارتقای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در بین اهالی روستای نیماور عنوان کرد و گفت: کتابخانه بصیرت درمحل کتابخانه به ایجاد ایستگاه اهدای کتاب اقدام نموده  و ضمن دریافت کتب اهدایی علاقمندان ، با اهدای گلدان و شاخه گل از اهداکنندگان کتاب استقبال می کند. وی تصریح کرد:کتب دریافتی پس از بررسی اولیه و تفکیک،از طریق نرم افزار سامان استعلام و ثبت شده و مورد استفاده اعضا کتابخانه قرار می گیرد.

شایان ذکر است: نهمین دوره جشنواره «اهدای کتاب، اهدای دانایی» در جهت ارتقای فرهنگ مطالعه و كتابخواني، غنی‌سازی منابع کتابخانه‌های عمومی و ترویج سنت حسنه اهدای کتاب، از اول اسفند لغایت پایان فروردین 1398در کتابخانه های عمومی استان زنجان اجرا می شود.

ترویج سنّت حسنه اهدای کتاب، فرهنگ سازی در اهدای کتابهای مفید و بلا استفاده موجود در منازل و ادارات جهت استفاده کتابخوانان ، شهروندان و اعضای کتابخانه های عمومی، غنی‌سازی منابع کتابخانه‌ها و ایجاد امکان دسترسی کتابخوانان و علاقمندان به کتاب و منابع خواندنی از اهداف طرح «اهدای کتاب، اهدای دانایی» می باشد.

در این طرح مردم خیّر و فرهنگ دوست استان می توانند در اقدامی ماندگار و خداپسندانه با اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی در ارتقای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و غنی سازی منابع کتابخانه ها سهیم باشند.

علاقمندان می توانند جهت اهدای کتابهای مازاد و بلا استفاده خود به یکی از کتابخانه های عمومی محل سکونت خود و یا به اداره کل کتابخانه های عمومی و ادارات کتابخانه های شهرستانهای تابعه مراجعه نموده و نسبت به اهدای کتابهای مورد نظر خود اقدام و یا با  شماره های  33471613     و  33462917 داخلی (30 )تماس حاصل فرمایند.

همچنین شهروندان محترم می توانند نشانی و شماره تماس خود را به سامانه پیامکی اداره کل کتابخانه های عمومی استان  30009900096666  ارسال نمایند تا نسبت به دریافت کتابها توسط کتابخانه های عمومی استان اقدام شود.

وی در پایان تصریح کرد: تاکنون در 8 دوره اجرای اين طرح در استان زنجان توفیقات خوبی در فرهنگ‌سازی اهدای کتاب به کتابخانه‌های عمومی حاصل شده و طی آن 376 هزار نسخه از کتاب‌هاي شهروندان محترم و اقشار مختلف مردم و نیز ناشران، نویسندگان و سازمان‌های دولتی به کتابخانه‌‌هاي عمومي استان اهدا شده و دراختیار کتابخوانان و اعضای کتابخانه های عمومی قرار گرفته است

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 118