بيشتر
2
2

3
3

1
1
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی شهرداران طبق قانون مجلس، موظف به پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه ها هستند

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، امیر علی نیک بخش مدیر کل کتابخانه های عمومی استان با دکتر احمدی نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی دیدار و در خصوص مسائل و مشکلات کتابخانه های عمومی به تبادل نظر پرداختند.

در این دیدار که در محل دفتر نماینده زنجان و طارم صورت گرفت، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان با ارایه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی استان، به پروژه های در حال احداث اداره کل کتابخانه های عمومی در شهرستانهای خدابنده،زنجان، طارم، خرمدره، ابهر اشاره کرد و اظهار داشت: کتابخانه های عمومی استان با اجرای برنامه های فرهنگی و ترویجی برای اقشار مختلف مردم، سعی در راستای نهادینه کردن فرهنگ مطالعه و کتابخوانی دارند.

نیک بخش در ادامه به موضوع به موضوع سهم نیم درصدی کتابخانه های عمومی از درآمد شهرداریها اشاره کرد و گفت، امیدواریم شهرداریها با پرداخت به موقع نیم درصد درآمدهای خود، کتابخانه های عمومی را در اجرای فعالیتها و برنامه ها یاری نمایند.

مدیر کل کتابخانه ها سپس به موضوع بودجه پیشنهادی نهاد کتابخانه های عمومی کشور  در پیش بینی بودجه سال 1398 ارائه شده به مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و از نمایندگان استان درخواست مساعدت در تصویب و افزایش بودجه مورد نظر نهاد کتابخانه ها شد.

نیک بخش در ادامه ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه مرکزی در حال احداث زنجان ، اظهار داشت: کتابخانه مرکزی زنجان به عنوان بزرگترین کتابخانه مرکزی کشور به لحاظ زیربنا، تاکنون 26 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی در ادامه خواستار همکاری و پیگیری نمایندگان استان برای ادامه فعالیت و تکمیل این پروژه فرهنگی از طریق جذب بودجه مورد نظر و استفاده از ظرفیت خیرین، بخش خصوصی شدند. 

در ادامه جلسه دکتر احمدی نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه    وضعیت بودجه کشور در سال 1398 با توجه به وضعیت اقتصادی کشور با محدودیت هایی مواجه است، اظهار داشت: با توجه به محدودیت بودجه کشور ، دولت توانایی تکمیل کتابخانه مرکزی زنجان با بودجه ای نزدیک به  30 میلیارد تومان را ندارد و بهترین راهکار برای تکمیل کتابخانه مرکزی استفاده از ظرفیت خیرین و بخش خصوصی است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی، در خصوص قانون مصوب مجلس شورای اسلامی در سال 1382 برای پرداخت سهم نیم درصدی کتابخانه های عمومی از محل درآمد شهرداریها، اظهار داشت: با توجه به اینکه کتابخانه های عمومی بودجه جاری و خاصی برای اجرای برنامه های خود ندارند، شهرداران شهرها طبق قانون مجلس، موظف به پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه ها هستند.

دکتر احمدی در پایان به نحوه همکاری نمایندگان مجلس در تحقق نیم درصد سهم کتابخانه ها اشاره و اظهار داشت: نمایندگان مجلس نیز با توجه به قانون مصوب مجلس در خصوص پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه ها، پیگیری لازم از وزارت کشور در جهت تحقق کامل نیم درصد سهم کتابخانه ها انجام می دهند.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 377