بيشتر
2

1
در دیدار با مدیر کل صدا و سیمای مرکز زنجان بر ضرورت معرفی و اطلاع رسانی برنامه های کتابخانه های عمومی تاکید شد در این دیدار که در محل صدا و سیمای مرکز زنجان انجام گرفت، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان، گزارشی از برنامه ها و فعالیتهای کتابخانه های عمومی استان را ارایه نموده و اظهار داشت، کتابخانه های عمومی با برگزاری برنامه های متعدد فرهنگی برای اقشار مختلف مردم،به عنوان پایگاه فرهنگی در شهرها و روستاهای ایران فعالیت می نمایند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، امیر علی نیک بخش مدیر کل کتابخانه های عمومی استان با سید محسن لطیفی مدیر کل صدا و سیمای مرکز زنجان دیدار و در خصوص معرفی و اطلاع رسانی برنامه های کتابخانه های عمومی استان به تبادل نظر پرداختند.

در این دیدار که در محل صدا و سیمای مرکز زنجان انجام گرفت، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان، گزارشی از برنامه ها و فعالیتهای کتابخانه های عمومی استان را ارایه نموده و اظهار داشت، کتابخانه های عمومی با برگزاری برنامه های متعدد فرهنگی برای اقشار مختلف مردم،به عنوان پایگاه فرهنگی در شهرها و روستاهای ایران فعالیت می نمایند.

نیک بخش سپس به برگزاری برنامه چهل قلم»؛ طرح تجلیل از اهالی قلم متعهد و برجسته انقلاب اسلامی در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: طرح «چهل قلم» همزمان چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با هدف تکریم نویسندگان متعهد به عنوان گروه های مرجع تأثیرگذار و افزایش آشنایی عموم مردم و مسئولان با آثار فاخر این نویسندگان، توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور و در تمامی استانها برگزار می شود.

وی افزود: این طرح از ۲۲ دی الی ۲۹ بهمن در همه استان های کشور با حضور شخصیت های برجسته، نویسندگان منتخب، اهالی فرهنگ و علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی اجرایی می شود.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان در ادامه تصریح کرد: طرح «چهل قلم»  استان زنجان به منظور تکریم مقام علمی دکتر محمود گلزاری از اساتید و صاحبنظران حوزه روانشناسی روز  29 بهمن با حضور مدیران استان و صاحبنظران و علاقمندان حوزه روانشناسی و مشاوره در محل سالن اجتماعات کتابخانه عمومی سهروردی برگزار می شود.

در ادامه جلسه لطیفی مدیر کل صدا و سیمای مرکز  از کتاب و کتابخوانی به عنوان ابزاری تاثیر گذار در توسعه فرهنگی و اجتماعی جوامع یاد کرد و گفت: امروزه پیشرفت های مختلف در تمامی زمینه ها به اطلاعات و آگاهی نیاز دارد  و آگاهی نیز از طریق مطالعه و کتابخوانی محقق می شود.

وی سپس به برنامه های مختلف صدا و سیمای مرکز زنجان در زمینه معرفی کتاب و پرداختن به مقوله کتابخوانی اشاره کرد و اظهار داشت : در برنامه های مختلف رادیویی و تلوزیونی به مقوله کتاب و کتابخوانی پرداخته می شود.

 در ادامه جلسه در خصوص معرفی و اطلاع رسانی فعالیتها و برنامه های کتابخانه های عمومی تبادل نظر شد و مقرر گردید با هماهنگی های انجام گرفته، در خصوص اطلاع رسانی برنامه کتابخانه ها برنامه ریزی شود.

 

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 157