بيشتر
2

1
در پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سلطانیه بر همکاری ادارات شهرستان در راستای معرفی سلطانیه به عنوان پایتخت کتاب ایران تاکید شد جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سلطانیه با حضور مدیر کل کتابخانه های عمومی استان ودیگر اعضای انجمن برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان، به نقل از  اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سلطانیه ، پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان به ریاست محمدیان معاون فرماندار،  حجه الاسلام حسینی نسب امام جمعه سلطانیه ، مهندس افشار شهردار ، نیک بخش مدیر کل کتابخانه های عمومی استان ، بخشداران بخش مرکزی و باغ حلی ، اعضای انجمن کتابخانه های عمومی و جمعی از دهیاران واعضای محترم شوراهای اسلامی  شهرستان  سلطانیه در سالن جلسات فرمانداری سلطانیه برگزار شد .

در ابتدای جلسه حجه الاسلام حسینی نسب امام جمعه شهرستان با اشاره به ارزش و جایگاه علم در اسلام ، بیان داشتند مطالعه علاوه بر اینکه از تباه شدن علم جلوگیری می کند انتقال علم به آیندگان هم می باشد . علم و دانش به صورت مستمر از نسلی به نسل دیگر از طریق کتاب و مطالعه انتقال پیدا می کند .ایشان ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت کتابخانه های عمومی شهرستان در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی ، از معرفی شهر سلطانیه برای کسب عنوان پایتخت کتاب ایران ابراز خرسندی کرده و اظهار داشتند: با توجه به آمارهای ارائه شده توسط اداره کتابخانه های عمومی امیدواریم شهر سلطانیه این عنوان را در کشور کسب نماید .

نیک بخش مدیر کل کتابخانه های عمومی استان نیز در این جلسه ، با اشاره به دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با مقایسه آمار کتابخانه های موجود قبل و بعد از انقلاب اسلامی در شهرستان سلطانیه ، وجود 8 باب کتابخانه عمومی در شهرستان را از نعمت های بزرگ الهی و دستاوردهای انقلاب اسلامی شمردند . ایشان در ادامه با تاکید بر ترویج کتاب و کتابخوانی و اهمیت دادن دستگاههای اجرایی شهرستان به این امر ، از نگاه ویژه بخشداران بخش مرکزی و باغ حلی و دهیاران و اعضای محترم شوراهای اسلامی  روستاهای دارای کتابخانه قدردانی و تقدیر و تشکر کردند .

مهندس محمدیان معاون فرماندار شهرستان سلطانیه نیز در این جلسه با اشاره به فعالیت کتابخانه های عمومی شهرستان ضمن تقدیر و تشکر از کتابداران کتابخانه های عمومی و فعالیتهای آنان ، به معرفی کتابها و منابع مرتبط با انقلاب اسلامی به کودکان و نوجوانان تاکید داشتند . بیان فرمودند .وجود کتابخانه های عمومی در شهرستان از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده ، که همه می توانند با کمترین هزینه به بزرکترین منابع دست یابند . ایشان نیز ضمن تقدیر و تشکر از بخشداران بخش مرکزی و باغ حلی و اعضای محترم شوراهای اسلامی و دهیاران ، به استمرار همکاری با کتابخانه های عمومی تاکید داشتند ،

مهندس محمدیان با اشاره به کاندیدا شدن شهرستان سلطانیه برای کسب عنوان پایتخت کتاب ایران ، خواستار همکاری دستگاههای اجرایی شهرستان در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی شدند .

در ادامه  جواد سلیمی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ، ضمن ارائه گزارش از روند ارسال مستندات به دبیر خانه پنجمین دوره پایتخت کتاب و روستاها و عشایر دوستدار کتاب ، بیان کردند شهرستان سلطانیه در حال حاضر با دارا بودن 5495 نفر عضو فعال در کتابخانه های عمومی که 28/19 درصد از جمعیت شهرستان را شامل می شود رتبه اول استانی را داراست که امیدواریم با حمایت دستگاههای اجرایی شهرستان ، اعضای محترم شوراهای اسلامی و دهیاران محترم ضمن حفظ وضع موجود در جهت ارتقاء آن گام های مثبت برداریم .

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 166