بيشتر


فرماندار شهرستان خرمدره در اولین جلسه انجمن كتابخانه هاي عمومي شهرستان کتابخانه های عمومی نقش مهمی در آگاه سازی جامعه دارند

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خرم دره در سال ۹۸ به ریاست فرماندار و با حضور مدیر کل کتابخانه های عمومی استان، اعضای انجمن ، رابطان کتاب ادارات و خبرنگاران مطبوعات و صدا و سیما 30 اردیبهشت ۹۸ در محل فرمانداری خرمدره برگزار گردید.

ابتدا صباغی مدیراداره کتابخانه های عمومی شهرستان گزارش عملکرد سال۹۷ را بصورت تصویری ارائه نموده وگفتند:هم اکنون درشهرستان ۷کتابخانه فعالیت داردکه ۴کتابخانه درسطح شهرو۳کتابخانه در،روستاهای سوکهریز،نصیرآباد و قلعه حسینیه فعالیت می کنند.و۴۰۷۷نفرعضو فعال کتابخانه های شهرستان می باشند.

ایشان به حضور رابطان کتاب ادارات در جلسه اشاره کرده و گفتند این طرح ابتکار انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خرم دره می باشد و با اجرای این طرح کلیه ادارات از طریق رابطان کتاب در جلسات انجمن حضور خواهند داشت.

وی همچنین به آغاز برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی همزمان با سراسر کشور اشاره کرده و گفتند این جشنواره در طیف گسترده ای همه ساله توسط آستان قدس رضوی برگزار می گردد که نهاد کتابخانه های عمومی کشور بخش مسابقه کتابخوانی آنرا بعهده دارد.

دراین جلسه نوری آرا شهردارخرم دره با اشاره به نقش و اهمیت کتاب وکتابخوانی در توسعه جامعه گفتند :مجموعه شهرداری همکاری در ترویج کتاب وکتابخوانی را حائز اهمیت می داند و در این راستا سال گذشته در موضوع پرداخت سهم نیم درصدی کتابخانه های عمومی همکاری خوبی داشته است.

شهردار خرم دره خاطر نشان کردند که شهرداری تمام تلاش خود را در جهت اجرای قانون در راستای حمایت از توسعه کتابخوانی خواهد داشت.

سپس نیک بخش مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان در این جلسه با بیان اهمیت ونقش مطالعه در،زندگی مردم، گفتند:در تحقق شعار سال باید کتاب وکتابخوانی را رونق دهیم و حضور رابطان کتاب ادارات در این مهم نقش فوق العاده ای خواهند داشت که آغاز فعالیت این عزیزان همزمان با آغاز نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی منشا خیر و برکت خواهد بود.

نیک بخش همچنین به فعالیت بی نظیر کتابخانه های عمومی در کمک رسانی به مناطق سیل زده پرداخته و گفتند نهاد کتابخانه های عمومی اقدام به جمع آوری اسباب بازی و لوازم التحریر نمود که استان زنجان بالغ بر ۵۰ میلیون تومان و در همین راستا شهرستان خرم دره نیز سهم قابل توجهی ارائه نمود.

در ادامه محمدی فرماندارشهرستان خرم دره نیز با تبیین اهمیت کتاب در زندگی بشر ،وضعیت موجودشاخص های کتاب خوانی، زیرساخت های کتابخانه های عمومی، تعمیر و تجهیزکتابخانه های عمومی، فعالیت های فرهنگی کتابخانه های عمومی را مطلوب ارزیابی نموده و ابراز امیدواری کردند تا شهرستان در سال جدید نیز بتواند بستر رونق بیش از پیش این فعالیت ها باشد.

فرماندار شهرستان گفتند:کتابخانه های عمومی ابزاری قدرتمند درجامعه محسوب می شوندکه زمینه آگاهی و هوشیاری مردم رافراهم می نمایند.

فرماندارشهرستان خرم دره بابیان اهمیت کتابخانه ها و بیان این مطلب که خوشبختانه مردم فرهنگ دوست وفهیم شهرستان خرم دره به موضوع علم ومعرفت ارزش ویژه ای قائل هستند گفت این مهم وظیفه ماراسنگین ترمی کند و خاطرنشان کردند که تاثیرواقفان وخیرین درتوسعه فرهنگی جامعه از ارزش های فرهنگی این شهرستان است ایشان با ذکر نمونه های از همت خیرین به خدمات ارزشمند خیر کتابخانه ساز دکتر اصغر عزیزی ارزش گذاری نمودند.

محمدی در پایان ابراز امیدواری کردند تا کلیه ادارات نسبت به معرفی رابط کتاب همت نمایند تا شاهد رونق کتابخوانی در ادارات باشیم.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 61