بيشتر


با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان طارم برگزار شد نخستین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان طارم در سال ۹۸ به ریاست فرماندار شهرستان و با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان طارم و بخش چورزق در سال 98 روز دوشنبه بیست و هفتم خردادماه به ریاست ستار  صفری؛ فرماندار شهرستان طارم و با حضور  امیر علی نیک بخش، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، یاسر روحانی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان طارم و سایر اعضای انجمن در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

ستار صفری فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان طارم اظهار کرد:  فعالیت های کتابخانه های عمومی شهرستان طارم را در حوزه ترویج کتابخوانی مطلوب توصیف کرد  و خاطر نشان کرد که 1990 نفر عضو کتابخانه های عمومی هستند که  4 درصد جمعیت شهرستان طارم را شامل می شود که باید برای افزایش آن با کمک نهاد های فرهنگی و تمامی ادارات برنامه ریزی منسجم داشته باشیم.

فرماندار در ادامه با اشاره به نقش موثر کتابخانه های عمومی در ترویج فرهنگ کتابخوانی از شهرداری ها و سایر نهاد فرهنگی خواستار شد در راستای کمک به کتابخانه های عمومی، تجهیز و راه اندازی آنها بکوشند.

وی در ادامه اهدای کتاب کمک آموزشی به ارزش  342 میلیون تومان از طرف موسسه قلم چی به استان و 78 میلیون تومان به شهرستان طارم  را  قابل تقدیر دانست و افزود که این کتاب ها بتواند نقش موثری در بالا بردن سطح معلومات دانش آموزان کنکوری شهرستان طارم داشته باشد.

امیرعلی نیک بخش مدیر کل کتابخانه های عمومی استان زنجان با اشاره به پیشرفت فیزیکی 25 درصدی در حال ساخت کتابخانه عمومی شهر آب بر، ابراز امیدواری کرد با تخصیص بودجه و تاکید استاندار محترم تا پایان سال 98 شاهد افتتاح کتابخانه زیتون در شهر آب بر باشیم.

نیک بخش در ادامه با اشاره به برگزاری نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، این جشنواره را  فرصت مناسبی جهت بهره برداری از معارف رضوی دانست و افزود: که این جشنواره می تواند نقش موثری در ترویج فرهنگ کتابخوانی و افزایش سرانه مطالعه داشته باشد.

یاسر روحانی رئیس اداره کتابخانه های شهرستان طارم در این نشست تعداد شرکت کنندگان جشنواره کتابخوانی رضوی را 1400 نفر اعلام کرد و افزود که نسبت به سال 97 این تعداد 40 درصد رشد داشته است.

یاسرروحانی در ادامه با اشاره به  برگزاری کلاس های اوقات فراغت، قصه گویی، نقاشی، کاردستی، نشست های کتابخوان، نشست جمع خوانی و .... درفصل تابستان و تشکیل انجمن دوستداران کتاب را در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی از جمله برنامه های اداره کتابخانه های عمومی شهرستان طارم در سال 98 برشمرد.

بيشتر
 [PageVisit]