بيشتر

در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و توسعه همکاری ها؛ نشست مشترک اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان و شرکت مخابرات نشست مشترک اداره‌ کل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان و شرکت مخابرات استان به منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی، توسعه همکاری ها و پیشبرد اهداف سازمانی مشترک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، نشست مشترکی بین امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان و دلجوئی، مدیرعامل شرکت مخابرات استان در راستای فرهنگ کتاب و کتابخوانی برگزار شد.

دلجوئی، مدیرعامل شرکت  مخابرات در ابتدای نشست ضمن تشکر و قدردانی از اداره کل کتابخانه های عمومی استان در زمینه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بیان داشت: کتابخانه ها در زمینه کمک به فرهنگ، توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی نقش بسزایی در جامعه دارند و کتاب را به دست اهل کتابخوان می رسانند.

در ادامه دلجوئی، ضمن اشاره به تخصیص کتابخانه دیجیتال مجازی اظهار داشت: سازمان اسناد و کتابخانه ملی در ایران دارای مجموعه های منحصر بفردی چون نسخه های خطی، اسناد، مطبوعات، نشریات ادواری و اشیای موزه ای است. حساسیت برخی از این منابع سبب شده تا کاربران نتوانند به سادگی به آن ها دسترسی داشته باشند. از سوی دیگر، با توجه به رسالتی كه بر دوش نظام های اطلاعاتی منجمله كتابخانه هاست، ایجاد دسترسی به گستره ای هر چه وسیع تر از منابع پر محتوا و غنی و تضمین پایداری این دسترسی وظیفه كتابخانه ها و آرشیوهای ملی است كه البته بخشی فزاینده ای از این محتوا در قالب منابع اینترنتی منتشر می‌شود. دیجیتالی کردن منابع کمیاب و از سوی دیگر در اختیار قرار دادن منابع پر کاربرد نیز در این رابطه بی تاثیر نیست.

مجموعه های دیجیتال همانند مجموعه های سنتی، بر اساس رسالت و دامنه مشخصی شكل می گیرند و همان هاست كه مراحل و فعالیت های مجموعه سازی را هدایت می کنند. در این زمینه خط مشی ها و برنامه های کتابخانه و مهم تر از همه نیازهای کاربران در مجموعه سازی دیجیتالی کتابخانه نقشی اساسی دارند.

از این رو اداره كل کتابخانه های عمومی استان با تشكیل كارگروه های تخصصی، در اقدامی اصولی بمنظور اجرای هرچه بهتر این مهم، گام های موثری برداشته شود.

امیرعلی نیکبخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در ابتدای جلسه انتصاب دلجوئی را به عنوان مدیرعامل شرکت مخابرات استان زنجان تبریک گفت و افزود: نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در سطح کتابخانه های عمومی برگزار شده است و انتظار داریم شرکت مخابرات استان در آیین اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان این جشنواره مشارکت گسترده ای داشته باشد. همچنین برگزاری مسابقات و نشست های کتابخوانی ، تشویق پرسنل به عضویت در کتابخانه ها، معرفی کتاب، ارائه راهکار ها و نظرات جهت پیشبرد امر کتابخوانی، از دیگر موضوعاتی است که می توانند زمینه ساز همکاری های گسترده را فراهم کند.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 63