بيشتر

به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان زنجان؛ طرح شميم دانايي « مرحله اول، طرح خرید و ارسال کتاب به کتابخانه های عمومی » رونمايي شد آیین رونمایی از خرید6000 نسخه کتاب به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان زنجان با حضور امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان در کتابخانه عمومی سهروردی رونمایی و بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان، آیین رونمایی از 6000 نسخه کتاب، با حضور امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی زنجان؛ قاسم موحدیان، رئیس اداره کتابخانه های شهرستان زنجان؛ کارشناسان و مسئولین کتابخانه های عمومی برگزار شد.

امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی زنجان در این جلسه گفت: برگزاری برنامه نقد و رونمایی کتاب از جمله فعالیت های ترویجی کتابخانه های عمومی است، که در طرح شمیم دانایی 12/2 از بودجه برای خرید کتاب به کتابخانه های عمومی تخصیص یافته است.

وی ادامه داد: امروز کتابخانه های عمومی تنها فضایی برای مطالعه نبوده و نقش اساسی و تاثیر گذاری در شاخص های اجتماعی دارند. کتابخانه ها امروز پایگاه فرهنگی هستند و در این پایگاه فرهنگی سیاستگذاری های مهمی انجام می شود.

موحديان، رئيس اداره كتابخانه هاي عمومي شهرستان بيان داشت: در اين طرح قرار است منابع مورد نياز كتابخانه هاي عمومي بر اساس نظرات اعضا و كتابداران شناسايي شده و در طول سال خريداري و به كتابخانه ها ارسال شود. در مرحله اول اين طرح نزديك به 6000 (شش هزار نسخه كتاب) خريداري و به كتابخانه هاي عمومی زنجان ارسال شد.

 

وی ادامه داد: بنا داريم حداقل به ميزان ده درصد منابع كتابخانه هاي عمومي را در سال جاري افزايش دهيم و اهميت اين مساله در آن است كه بر منابع و كتاب هايي متمركز شويم كه درخواست و تقاضاي بالايي بر امانت آنها وجود دارد و لذا جاي اميدواري است اين طرح بتواند در افزايش رضايت اعضاي كتابخانه هاي عمومي و همين طور افزايش جذابيت منابع و ميزان عضويت و امانت كتابخانه ها تاثير بسزايي داشته باشد.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 77