بيشتر
با صدور پیامی؛ پیام تبریک مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان به مناسبت عیدسعیدقربان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان طی پیامی فرارسیدن عیدسعیدقربان را به تمامی همکاران و کتابداران استان زنجان تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان، امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان طی پیامی فرارسیدن عیدسعیدقربان را تبریک گفت.

متن این پیام به شرح زیر است؛

باسمه تعالی

مَن أحیَا اللَّیالِیَ الأَربَعَ وَجَبَت لَهُ الجَنَّهُ : لَیلَهَ التَّروِیَهِ ، ولَیلَهَ عَرَفَهَ ، ولَیلَهَ النَّحرِ ، ولَیلَهَ الفِطرِ .

پیامبر خدا صلی الله علیه و آله :

 هر کس این چهار شب را شب زنده داری کند، بهشت برای او واجب است: شبِ ترویه، شب عرفه، شب عید قربان و شب عیدفطر.

عید قربان که پس از وقوف در عرفات (مرحله شناخت) و مشعر (محل آگاهی و شعور) و منا (سرزمین آرزوها، رسیدن به عشق) فرا می رسد، عید رهایی از تعلقات است. عید تقرب به حضرت حق، رویش نور ایمان در دل های آگاه مسلمین و پیروی از سنت ابراهیمی است . رهایی از هر آنچه غیرخدایی است. در این روز حج گزار، اسماعیل وجودش را، یعنی هر آنچه بدان دلبستگی دنیوی پیدا کرده قربانی می کند تا سبکبال شود. تسلیم بودن در مقابل فرامین پروردگار از زمان حضرت آدم تا خاتم قطعا مانند چراغ راهی می ماند که بندگان بدانند در مقابل معبود هر که هستیم و هرچه هستیم برای بندگی معبود خود باید به اولیاء الهی تاسی کنیم

اینجانب عید قربان ، این عید بزرگ را به پیشگاه حضرت ولی عصر (عج ) و همچنین همکاران عزیر تبریک و تهنیت عرض نموده و موفقیت همگان را از درگاه خداوند متعال مسئلت می نمائیم.

                                                                                     امیرعلی نیک بخش

                                                                     مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان

بيشتر
 [PageVisit]