بيشتر


به ریاست معاون فرماندار سلطانیه؛ دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سلطانیه برگزار شد جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سلطانیه به ریاست معاون فرماندار و با حضور جمعی از اعضای انجمن در سالن جلسات فرمانداری سلطانیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سلطانیه در سال جاری به ریاست ولی اله انصاری، معاون فرماندار سلطانیه و با حضور رحیم زمانی، معاون شهردار سلطانیه؛ ایرج صادقی، معاون امور کتابخانه های عمومی استان زنجان؛ جواد سلیمی، رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان سلطانیه و سایر اعضای حقیقی و حقوقی در سالن جلسات فرمانداری سلطانیه برگزار شد.

ولی اله انصاری، در ابتدای جلسه با اشاره به برنامه های متنوع کتابخانه های عمومی شهرستان سلطانیه گفت: فرهنگ کتابخوانی و مطالعه می بایست در جامعه نهادینه شود؛ در این زمینه اقدامات خوبی توسط کتابخانه های عمومی شهرستان سلطانیه انجام شده است که برای ایجاد انگیزه و رغبت در افراد جهت حضور در کتابخانه، باید با جدیت استمرار یابد.

انصاری در بخش دیگری از سخنانش خواستار همکاری دستگاه های اجرایی با کتابخانه های عمومی شهرستان در برگزاری فعالیت های فرهنگی شد و گفت: شایسته است دستگاه های اجرایی شهرستان توجه لازم را به کتابخانه های عمومی شهرستان داشته و همکاری لازم را با این مراکز داشته باشند.

جواد سلیمی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سلطانیه نیز در این جلسه به ارائه گزارشی از آخرین وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان سلطانیه پرداخت و اظهار داشت: عضویت ۱۹ درصدی جمعیت شهرستان با ۵۶۶۰ نفر عضو فعال و مشارکت ۲۵۹۶ نفر از اعضای فعال کتابخانه های این شهرستان در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، نشانه فرهنگ بالای مردم این شهرستان و علاقه آنان به مقوله کتاب و کتابخوانی است.

وی افزود: امروز کتابخانه های عمومی شهرستان سلطانیه با پشت سر گذاشتن افق ترسیم شده و چشم انداز  ۱۴۰۴ نهاد کتابخانه های عمومی کشور از لحاظ تعداد کتابخانه های فعال، وضعیت قابل قبولی در استان دارند.

شایان ذکر است، در پایان جلسه به مناسبت روز خبرنگار از وحید جعفری، مسئول واحد خبری شهرستان سلطانیه توسط اداره کل کتابخانه  های عمومی استان تقدیر شد.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 43