بيشتر


در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و توسعه همکاری ها انجام شد؛ دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی زنجان با رئیس سازمان جهادکشاورزی استان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و توسعه همکاری ها با رئیس سازمان جهادکشاورزی استان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان، امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و توسعه همکاری ها با جوادتاراسی، رئیس سازمان جهادکشاورزی استان دیدار و گفتگو کرد.

جوادتاراسی، رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان ضمن ابراز خرسندی از حضور مدیر کل کتابخانه های عمومی و همکاران وی در سازمان جهادکشاورزی از همکاری این سازمان و کتابخانه های عمومی استقبال کرد و گفت: کتابخانه ها و جهادکشاورزی هر دو جزو حوزه کتابخوانی و کشاورزی به شمار می آیند و باید دامنه همکاری در بین نهادهای فرهنگی بیشتر شود.  

رئیس سازمان جهاد کشاورزی زنجان نیز در ادامه این دیدار با بیان اینکه در جامعه ما کمبود علم و دانش یکی از دغدعه های اصلی است، گفت: کتاب به رفع این دغدغه کمک می کند. هر جامعه ای که با کتاب مأنوس شده مسائل و مشکلاتش کمتر است. باید تلاش کنیم این فرهنگ در جامعه ما رواج یابد.

جوادتاراسی با بیان اینکه این سازمان قشر وسیعی از جامعه زنجان را در بر می گیرد، گفت: ترویج فرهنگ مطالعه در این جامعه هدف کار بزرگی است که می توان در این راه قدم های مثبتی برداشت. 

امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان، ضمن تبریک انتصاب جوادتاراسی، به عنوان رئیس سازمان جهادکشاورزی استان گفت: اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان در راستای توسعه فرهنگ کتابخوانی آمادگی دارد با تمام ادارات استان همکاری مستمر و موثر در قالب ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی داشته باشد.

نیک بخش ضمن تشکر از زحمات سازمان جهادکشاورزی در استان، با اشاره به رسالت کتابخانه های عمومی، گفت: کتابخانه های عمومی به عنوان نهادی عمومی و غیردولتی در خدمت جامعه است که با مجموعه ای منظم از منابع مکتوب و مضبوط و بخش های مرجع، کودک، سالن های مطالعه و ... در اشکال مختلف به منظور برآورده ساختن نیازهای اطلاعاتی، پژوهشی، آموزشی، تفریحی و غنی سازی اوقات فراغت عموم، خدمات کتابداری و اطلاع رسانی ارائه می دهند.

وی کتابخانه های عمومی را پایگاه های فرهنگی دانست و اظهار داشت: امروزه کتابخانه های عمومی نقش مهمی در عرصه فرهنگی بر عهده دارند.   برنامه های متنوع فرهنگی از قبیل نشست های کتابخوان، نقد، معرفی و رونمایی کتاب و برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی به صورت کشوری گوشه ای از فعالیت کتابخانه های عمومی است.

امیرعلی نیک بخش ادامه داد: در حال حاضر ۹۶ باب کتابخانه عمومی در استان زنجان فعال است که ۳۵ باب از این کتابخانه های عمومی در مناطق روستایی است؛ این کتابخانه ها در ترویج کتابخوانی در جامعه هدف نقش چشمگیری دارند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان ضمن اشاره به اهمیت کار فرهنگی در تمام عرصه ها، همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی و سازمان جهادکشاورزی استان زنجان جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی را لازم دانست و پیشنهاد تامین منابع، جهت فعال کردن کتابخانه سازمان جهادکشاورزی استان شد.

وی در پایان بیان کرد: امید است همکاری بین کتابخانه های عمومی و سازمان جهادکشاورزی، گامی مثبت در مسیر تحقق اهداف نهاد کتابخانه های عمومی در زمینه توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در استان برداشته شود.    

   

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 49