بيشتر


ویژه کتابداران و مسئولان کتابخانه های عمومی استان زنجان؛ کارگاه آموزشی «برنامه ریزی فعالیت های نمایشی در کتابخانه» برگزار شد به همت اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان، کارگاه آموزشی «برنامه ریزی فعالیت های نمایشی در کتابخانه با تکیه بر نمایش خلاق» ویژه کتابداران و مسئولان کتابخانه های عمومی این استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان، کارگاه آموزشی «برنامه ریزی فعالیت های نمایشی در کتابخانه با تکیه بر نمایش خلاق» ویژه کتابداران و مسئولان کتابخانه های عمومی استان، به همت اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان، با تدریس عزیزه ریحانی منفرد، کارشناس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در کتابخانه سیدافضل موسوی زنجان برگزار شد.

عزیزه ریحانی منفرد، کارشناس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان زنجان به عنوان مدرس دوره، به نقش فعالیت های نمایشی و نحوه پیاده سازی آن ها در محیط کتابخانه های عمومی پرداخت و گفت: بخشی از موفقیت کتابخانه مربوط به عوامل محیطی است. کتابخانه باید محیطی باز، جذاب، دل انگیز و شوق انگیز برای کاربران، در هر سن و سالی، فراهم سازد

وی در ادامه افزود: شکل‌گیری و تقویت بنیان‌های سوادآموزی در وجود کودک، وی را به فردی علاقه‌مند به خواندن و یادگیری تبدیل می‌کند. اگر این علاقه به کتابخوانی از زمان کودکی در فرد ایجاد شود و کتاب‌های باکیفیت نیز در اختیار او قرار گیرد، راهی به روی کودک گشوده می‌شود تا برای همه عمر از خواندن لذت برده، کتاب خوب را بشناسد و با آن ارتباط برقرار کند. کتابخانه‌ ها از مراکزی هستند که می‌توانند در این زمینه اثرگذار باشند.

گفتنی است، در حاشیه این دوره آموزشی تصاویر و فیلم های آموزشی با موضوع فعالیت های نمایشی در کتابخانه پخش شد و مورد استقبال شرکت کنندگان قرار گرفت.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 107