بيشتربه ریاست فرماندار؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده برگزار شد دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده در سال جاری به ریاست فرماندار شهرستان در سالن جلسات فرمانداری خدابنده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده در سال ۹۸ به ریاست ایوب بیگدلی، فرماندار شهرستان خدابنده؛ سیدمهدی موسوی، رئیس اداره کتابخانه های شهرستان خدابنده و سایر اعضای انجمن و نمایندگانی از سوی سمن‌های فرهنگی روز پنجشنبه ۲۸ شهریورماه در سالن جلسات فرمانداری خدابنده برگزار شد.

ایوب بیگدلی، فرماندار شهرستان خدابنده ضمن تبریک فرارسیدن هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس با اشاره به اهمیت کتاب و کتاب‌خوانی، مطالعه را یکی از عوامل پیشرفت دانست و گفت: هر چقدر فعالیت ما در حوزه کتاب‌خوانی بیشتر شود، آگاهی و بینش مردم بالا می رود و مطمئنا کشور نیز در راستای توسعه یافتگی، عمران و آبادانی قدم بر می دارد.

وی افزود: موفقیت در تمام حوزه ها مرهون ارتقای بینش و آگاهی از طریق مطالعه است. ملتی که در این زمینه پیشرفت کند، حاکمیت آن نیز مکلف به رعایت حق و حقوق مردم می شود.

فرماندار شهرستان خدابنده در ادامه بر ضرورت تکمیل کتابخانه شهر قیدار تا دهه فجر تأکید کرد و گفت: شایسته است مسئولان ذی ربط جهت رفع مشکلات موجود تلاش کنند تا این کتابخانه در زمان مذکور به بهره برداری برسد.

سیدمهدی موسوی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده ضمن ارائه گزارش عملکرد شش ماهه نخست کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده، به مقایسه شاخص‌های کتابخانه‌های عمومی شهرستان با سایر شهرستان‌های استان پرداخت و اظهار داشت: ۱۴ باب کتابخانه با مجموع زیربنای ۳۱۰۷ مترمربع در سطح شهرستان فعال بوده که از این تعداد ۷ باب شهری، ۶ باب روستایی و یک کتابخانه سیار است.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده گفت: وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده در همه شاخص ها از جمله اعضا، کتاب و مراجعان در شش ماهه سال ۹۸ در مقایسه با سال قبل افزایش داشته است.

در ادامه موسوی به برنامه های مختلف فرهنگی به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس اشاره کرد و اظهار داشت: برگزاری برنامه فرهنگی با محوریت ایثار و شهادت از قبیل نشست کتاب‌خوان، جمع خوانی کتاب، قصه گویی، کارگاه نقاشی، برپایی نمایشگاه کتاب، عطرافشانی مزار مطهر شهدا و دیدار با خانواده های معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان در دستور کار مسئولان کتابخانه های عمومی سطح شهرستان قرار گرفته است تا با همکاری اعضای انجمن انجام گیرد.
بيشتر
 [PageVisit]