بيشتر


به ریاست معاون فرماندار؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خرمدره برگزار شد دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خرمدره در سال جاری به ریاست معاون فرماندار شهرستان و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خرمدره در سال ۹۸ به ریاست شاهپوررضا کاظمی، فرماندار شهرستان خرمدره؛ لیلا صباغی، رئیس اداره کتابخانه های شهرستان خرمدره، سایر اعضای انجمن و نمایندگانی از سوی سمن‌های فرهنگی روز سه شنبه ۲۶ شهریورماه در سالن جلسات فرمانداری خرمدره برگزار شد.

شاهپوررضا کاظمی، معاون فرماندار شهرستان خرم دره ضمن تسلیت ایام محرم و گرامیداشت هفته دفاع مقدس، گفت: برای نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه بی شک محیط و شرایط خانواده، روش تربیتی و آموزشی والدین، اهتمام مراکز علمی و دانشگاه ها با فراهم کردن فضای مناسب و کتاب‌های مورد نیاز برای مطالعه، راه اندازی کتابخانه‌ها و نمایشگاه ها در سطح شهر و مشارکت کتابداران از جمله مواردی است که می‌تواند فرهنگ کتابخوانی را در جامعه نهادینه کند.

کاظمی افزود: امروزه باید یقین داشته باشیم که وضعیت معیشت مانعی برای کتابخوانی نیست و عدم مطالعه منجر به بروز مشکلات معیشتی می شود؛ زیرا در زمان انقلاب و جنگ تحمیلی کشور در شرایط اقتصادی سختی بود ولیکن جوانان همواره به مطالعه توجه داشتند.

معاون فرماندار، در ادامه کتاب های «شاهرخ حرّ انقلاب (زندگینامه شهید ضرغام)» نوشته گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی، «الگوی دخل و خرج(مدیریت مالی خانواده)» نوشته غلامرضا نظربلند، «از حال بد به حال خوب» نوشته دیوید برنز و «هفتگانه» باستانی پاریزی را معرفی کرد و گفت: مطالعه هریک از این منابع می تواند موجب توانایی انسان برای غلبه به مشکلات باشد.

امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان با اشاره به اولین بند گام دوم انقلاب با موضوع ترویج فرهنگ مطالعه، اظهار داشت: مقام معظم رهبری  از کتابخوانان حرفه ای هستند و در گام دوم انقلاب نیز مطالعه را اولین اولویت معرفی کرده اند.

وی با اشاره به نقش موثر مطالعه بر کاهش آسیب های اجتماعی، افزود: خانواده و مدرسه اولین بستر رشد و توسعه فرهنگ کتابخوانی است و مطالعه باید به عنوان یک نیاز اساسی و لازم در جامعه مطرح شود تا فرهنگ کتابخوانی در سطوح مختلف جامعه رواج یابد.

در ادامه نیک بخش با ارزش گذاری به اجرای طرح رابطان کتاب به عنوان طرح ابتکاری شهرستان خرم دره پیشنهاد فعال کردن رابطان دانش آموزی مدارس و برگزاری اردوی کتابخانه را ارائه داد.

شایاد ذکر است، در پایان جلسه از رابط کتاب اداره ورزش و جوانان به دلیل عضویت کل کارکنان اداره ورزش و جوانان در کتابخانه عمومی و از کارشناس فرهنگی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خرم دره به دلیل فعالیت های گسترده در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تقدیر شد.

بيشتر
 [PageVisit]