بيشتر


با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی انجام شد؛ بازدید فرمانده انتظامی استان زنجان از کتابخانه سیدافضل موسوی رحیم جهانبخش، فرمانده انتظامی استان زنجان ضمن بازدید از کتابخانه سیدافضل موسوی، با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، رحیم جهانبخش، فرمانده انتظامی استان زنجان با حضور در کتابخانه عمومی سیدافضل موسوی، ضمن بازدید از بخش های مختلف کتابخانه با امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان دیدار و گفتگو کرد.

رحیم جهانبخش، فرمانده انتظامی استان زنجان در حاشیه بازدید از کتابخانه سیدافضل موسوی زنجان، گفت: ترویج فرهنگ کتابخوانی و افزایش آگاهی های عمومی بدون شک کاهش جرایم و آسیب های اجتماعی را به دنبال دارد. مطالعه باید به عنوان یک نیاز اساسی و لازم در جامعه مطرح شود تا فرهنگ کتابخوانی در سطوح مختلف جامعه رواج یابد.فرمانده انتظامی استان افزود: هیچ حاکمیتی با ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه در جامعه مخالف نیست، بلکه آن را روش و ابزاری برای رفع مشکلات و آسیب های اجتماعی می داند.

وی تاکید کرد: تالیف و انتشار کتاب در شرایط کنونی علیرغم توسعه گسترده فناوری های ارتباطی و شبکه های مجازی هنوز جایگاه، اهمیت و نقش خود را حفظ کرده است و روش های سنتی اطلاع رسانی و آگاهی بخشی تحت تاثیر شیوه های جدید قرار نگرفته است.

جهانبخش نقش کتاب را در کاهش جرایم و آسیب های اجتماعی بسیار موثر دانست و خاطر نشان کرد: افزایش بسیاری از بداخلاقی های اجتماعی و پرونده‌های بزهکاری نتیجه دوری جامعه از کتاب و مطالعه است و می توان با ترویج بیشتر فرهنگ کتابخوانی در جامعه برای رفع و کاهش آن ها اقدام کرد.

وی با بیان اینکه امروز بیش از گذشته به ترویج و تبیین فرهنگ کتابخوانی در جامعه نیاز است، افزود: باید برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در میان فرزندان و دانش آموزان از کودکی اقدام کرد تا شاهد نهادینه شدن آن به عنوان یک ضرورت روزانه و غذای روح در سنین بالاتر باشیم.

فرمانده انتظامی استان اظهار داشت: ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی موجب می شود تا نسل آینده جامعه اندیشمند و متفکر بار آمده و از آسیب، جرم و بزه عاری باشد.

امیرعلی نیک‌بخش، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان نیز ضمن تقدیر از حضور فرمانده انتظامی استان در کتابخانه سیدافضل موسوی، به ارائه گزارشی از عملکرد کتابخانه های عمومی استان و شهرستان پرداخت و با اشاره به رشد ۲۰ درصدی تمامی شاخص‌ها، بیان کرد: کوشش همکاران اداره کتابخانه‌های عمومی در این زمینه ستودنی است و تلاش می‌کنیم این رشد در سال جاری با شتاب بیشتری همراه شده و شاهد تحولات مثبتی در این زمینه باشیم.

مدیرکل‌کتابخانه‌های عمومی زنجان با اشاره به اینکه ۹۶ باب کتابخانه عمومی در استان زنجان وجود دارد، بیان کرد: از این شمار ۷۷ باب‌ به صورت نهادی و ۱۹ باب کتابخانه به صورت مشارکتی مشغول فعالیت هستند. در استان زنجان ۳۵ باب کتابخانه عمومی در مناطق روستایی مستقر است؛ این کتابخانه ها در ترویج کتابخوانی در جامعه هدف نقش چشمگیری دارند.

وی کتابخانه های عمومی را پایگاه های فرهنگی دانست و اظهار داشت: امروزه کتابخانه های عمومی نقش مهمی در عرصه فرهنگی بر عهده دارند. برنامه های متنوع فرهنگی از قبیل قصه گویی، نشست های کتاب‌خوان، نقد، معرفی و رونمایی کتاب و برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی گوشه ای از فعالیت های کتابخانه های عمومی است.بيشتر
 [PageVisit]