بيشتربا هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی انجام شد؛ امضای تفاهم نامه همکاری بین اداره کل کتابخانه‌های عمومی و شرکت آب و فاضلاب زنجان تفاهم‌نامه همکاری بین اداره کل کتابخانه‌های عمومی و شرکت آب و فاضلاب استان زنجان با هدف استفاده از ظرفیت های دو سازمان برای توسعه فرهنگ مطالعه در سطح استان، به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی زنجان، نشست امضای تفاهم‌نامه همکاری بین اداره کل کتابخانه‌های عمومی و شرکت آب و فاضلاب استان زنجان، با حضور امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی؛ علیرضاجزقاسمی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان و جمعی از مسئولان در اتاق جلسات شرکت آب و فاضلاب برگزار شد.

نیک بخش، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با اشاره به خدمات کتابخانه‌های عمومی، اظهار داشت: کتابخانه‌ عمومی به‌عنوان مرکزی فرهنگی با اجرای برنامه‌هایی از قبیل نشست‌های کتاب خوان، مسابقات کتابخوانی و فعالیت‌های فرهنگی از جمله قصه‌گویی، شاهنامه‌خوانی، نمایش خلاق در بخش‌های کودک و نوجوان نقش مهمی در توسعه فرهنگی ایفا می‌کند.

نیک بخش گفت: در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و همکاری در تبلیغات و برگزاری برنامه های فرهنگی مشترک و همچنین ایجاد کتابخانه‌های مشارکتی، اطلاع رسانی در راستای ترویج فرهنگ صرفه جویی مصرف آب، مواردی چون برگزاری نشست های کتابخوانی و ... در تفاهم نامه دیده شده است. امید است، با برگزاری فعالیت‌های مشترک شاهد افزایش سرانه مطالعه باشیم.

علیرضاجزقاسمی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان نیز ضمن ابراز خرسندی از شکل گیری این همکاری ها، بیان کرد: رشد و توسعه فرهنگ، پیشرفت سایر بخش‌های جامعه را به دنبال دارد. کتاب و کتابخوانی و ضرورت ارتقای فرهنگ مطالعه در جامعه امر بسیار مهمی است که همه دستگاه‌ها باید به آن توجه کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان تاکید کرد: قطعاً پیشبرد اهداف پیش‌بینی شده در حوزه مطالعه و ارتقای سطح فرهنگ عمومی، از طریق مطالعه و پژوهش و ترویج فرهنگ کتابخوانی امکان‌پذیر است و مسئولان باید به این مهم توجه کنند.

در پایان این مراسم، تفاهم نامه همکاری میان ادارات کل کتابخانه های عمومی و شرکت آب و فاضلاب زنجان به امضای طرفین رسید.بيشتر
 [PageVisit]