بيشتربه همت کتابرسان سیار شهرستان زنجان؛ نشست معرفی کتاب «آموزش نماز» در روستای اسفجین برگزار شد نشست معرفی کتاب «آموزش نماز» نوشته علیرضا دانایی به همت کتابرسان سیار شهرستان زنجان در مدرسه شهید سهراب حسنی روستای اسفجین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی زنجان، نشست معرفی کتاب «آموزش نماز» نوشته علیرضا دانایی، به همت حسین احمدی، مسئول کتابخانه کتابرسان سیار در مدرسه شهید سهراب حسنی روستای اسفجین برگزار شد.احمدی در معرفی این اثر گفت: یکی از پایه‌های اساسی دین مبین اسلام، نماز است که به‌وسیله آن می‌توان موجبات آرامش قلب و روح و روان را مهیا کرد. نماز، سرود توحید و یکتاپرستی است که چون سپر محکمی روح ما را در برابر عوامل آلوده کننده‌ای که در زندگی روزمره با آن مواجه هستیم محافظت می‌کند. نماز یک زنگ بیداری و یک هشدار در ساعات مختلف شبانه روز است که به انسان تذکر می‌دهد و از او می‌خواهد که به شب و روزش معنا دهد و او را از بی‌خبری گذشت عمر آگاه می‌سازد. این کتاب به بیان چگونگی خواندن نماز و احکام مربوط به آن می پردازد.

وی ادامه داد: علیرضا دانایی در این اثر کودکان و نوجوانان را مخاطب اصلی خود می‌داند و تلاش کرده تا برای جذاب‌سازی کتاب، از تصاویر بهره ببرد. در این کتاب مباحثی چون احکام دین، انواع و شرایط نماز، اوقات نمازهای پنج‌گانه، قبله، اذان و اقامه، شرایط و مراحل وضو، تیمم و وضو، طریقه نماز خواندن، تعقیبات نماز، مبطلات نماز، نمازهای جمعه، جماعت، میت، آیات و مسافر و شکیات نماز بیان شده است.

گفتنی است، در بخش پایانی این نشست مسابقه پرسش و پاسخ با محوریت نماز برگزار شد.بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 36