بيشترهمزمان با آغاز بیست و هفتمین دوره هفته کتاب؛ زنگ هفته کتاب در مدرسه خیرساز غلامحسین مطهری به صدا درآمد زنگ هفته کتاب با شعار «حال خوش خواندن» همزمان با آغاز بیست و هفتمین دوره هفته کتاب، ۱۹ آبان ماه در مدرسه غلامحسین مطهری زنجان به صدا درآمد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، زنگ هفته کتاب با شعار «حال خوش خواندن» همزمان با آغاز بیست و هفتمین دوره هفته کتاب، توسط امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و با حضور سیروس نعمتی، معاون امور اداری و مالی استان زنجان؛ حسین محمدی، رئیس اداره امور همکاری ها؛ قاسم موحدیان، رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان زنجان و زینب سیدی، مسئول کتابخانه سیدسجاد و سیده فاطمه موسوی، ۱۹ آبان ماه در مدرسه خیرساز غلامحسین مطهری به صدا درآمد.امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان در این مراسم گفت: یکی از شاخص‌های مهم توسعه یافتگی در دنیا دستیابی به اطلاعات است. لذا هرقدر سرانه مطالعه کتاب بیشتر باشد، توسعه در کشورها بیشتر و سریع‌تر اتفاق می‌افتد.

نیک بخش افزود: مطالعه کتاب‌های مختلف باید مورد توجه دانش‌آموزان قرار گیرد و آن ها در کنار مطالعه کتاب‌های درسی، برای افزایش دانش و آگاهی خود باید به مطالعه منابع غیردرسی نیز بپردازند.

وی به نقش مهم مربیان و معلمان در ترغیب دانش‌آموزان به مطالعه و انتخاب کتاب‌های فاخر اشاره کرد و گفت: مربیان نقش موثری در هدایت دانش‌آموزان برای مطالعه دارند و می‌توانند به این وسیله نسل جدید را به نسلی باسواد و محقق تبدیل کنند.

امیرعلی نیک بخش، بیان کرد: دانش آموزان حساس ترین دوران عمر خود را در مدرسه می گذرانند و این فرصت، ظرفیتی بسیار خوبی برای انس با کتاب و عادت به مطالعه است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، اضافه کرد: معلم می تواند نقش بسزایی در کتابخوان کردن دانش آموزان داشته باشد. یکی از روش هایی که می تواند در رسیدن به این مهم موثر باشد، خوانش کتب غیر درسی در کلاس های درس است.

وی به گام دوم انقلاب از نگاه مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: نخستین و مؤثرترین گام در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب، مسیر علم و پژوهش است. با قرارگیری در مسیر علم و دانش، به یقین توانایی علمی تولید می‌شود و این توانایی می‌تواند به تحقق اهداف گام دوم انقلاب کمک کند.

نیک بخش با ارائه آماری از وضعیت کتابخانه های استان گفت: ۹۶ باب کتابخانه عمومی در استان زنجان وجود دارد، از این شمار ۷۷ باب‌ به صورت نهادی و ۱۹ باب کتابخانه به صورت مشارکتی مشغول فعالیت هستند. در استان زنجان ۳۵ باب کتابخانه عمومی در مناطق روستایی مستقر است.

در ادامه زینب سیدی، مسئول کتابخانه سیدسجاد به معرفی کتاب «من و کتاب» مجموعه گفتارها و نظرات مقام معظم رهبری درباره کتاب و کتاب‌خوانی، پرداخت.

سیدی در معرفی این اثر گفت: این کتاب مجموعه گفتارها و نظرات مقام معظم رهبری درباره کتاب و کتاب‌خوانی است که در دیدارهای مختلف نویسندگان و مسئولان فرهنگی و نیز بازدیدهای ایشان از نمایشگاه‌های کتاب بیان شده است. این بیانات در چهار فصل با عنوان‌های اهمیت کتاب و کتاب‌خوانی، من و کتاب، نقد وضع موجود و چه باید کرد تنظیم شده و فصل پنجم و ششم به یادداشت‌ها و دست‌خط‌های ایشان در کتاب‌های مختلف (عمدتاً با موضوع دفاع مقدس) اختصاص یافته است.

گفتنی است، مدرسه ۱۸ کلاسه غلامحسین مطهری در سال ۱۳۹۷ توسط مجمع خیرین مدرسه ساز و غلامحسین مطهری تأسیس شد.

بيشتر
 [PageVisit]