بيشتر


به ریاست فرماندار؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده برگزار شد چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده به ریاست ایوب بیگدلی، فرماندار شهرستان خدابنده و با حضور امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان در اتاق جلسات فرمانداری شهرستان خدابنده برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی استان زنجان، چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده به ریاست ایوب بیگدلی، فرماندار شهرستان خدابنده و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان و با حضور امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان و سایر اعضای انجمن روز یکشنبه 19 آبان ماه در اتاق جلسات فرمانداری برگزار شد.

ایوب بیگدلی، فرماندار شهرستان خدابنده نیز در این جلسه، مطالعه را یکی از عاملهای پیشرفت دانست وگفت: ما باید برنامه محور باشیم و مطالعه را یکی از اولویتهای اولیه خود قرار دهیم تا بتوانیم به پیشرفتهای قابل ملاحظه ای در تمام زمینه های کاری و زندگی دست یابیم. چرا که با افزایش سطح آگاهی آحاد مردم، مطمئنا در جامعه آسیب های اجتماعی کاهش یافته و تاثیر مثبت آن را در سطح کلی جامعه خواهیم دید.

امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان در ابتدای نشست به مقایسه چهار شاخص تعداد کتابخانه، فضا، کتاب و صندلی در استان پرداخت، گفت: وضعیت فعلی شهرستان از استاندارد نهاد پایین بوده و با افتتاح کتابخانه امام علی (ع) و کتابخانه خیّری روستای محمودآباد شاخص های مذکور قطعا افزایش خواهد یافت.

 

وی همچنین به برنامه های پیش بینی شده برای بیست و هفتمین دوره هفته کتاب پرداخت و افزود: امسال شعار این هفته «حال خوش خواندن» نامگذاری شده است و 625 برنامه فرهنگی در سطح استان برنامه ریزی شده که در این ایام برگزار می گردد.

وی همچنین با اشاره به اولین بند گام دوم انقلاب با موضوع ترویج فرهنگ مطالع و تولید علم، اظهار داشت: مطالعه نقش موثری را بر کاهش آسیب های اجتماعی دارد و ضرورت دارد برنامه هایی با این موضوع نیز در این ایام در کتابخانه ها برگزار گردد.

در ادامه جلسه مهدی موسوی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده با تبریک بیست و هفتمین دوره هفته کتاب و هفته وحدت به برنامه های پیش بینی شده در سطح شهرستان برای این ایام اشاره کرد و گفت: در هفته کتاب سال جاری نزدیک به 100 برنامه فرهنگی و آموزشی برنامه ریزی شده که اجرا شود.

وی افزود: از جمله برنامه های فرهنگی می توان به رونمایی کتاب، دیدار با شخصیتهای ملی و مذهبی و خیرین کتابخانه سازشهرستان ساز، عطر افشانی مزار مطهر شهداء جهت تجدید میثاق با آرمانهای شهداء، نشست های کتاب‌خوان مدرسه ای و کتابخانه ای، نمایشگاه کتاب، نمایشنامه خوانی و...اشاره کرد.

بيشتر
 [PageVisit]