بيشتر


به مناسبت بیست و هفتمین دوره هفته کتاب؛ نشست کتابخوان ویژه طلاب علوم دینی در شهر زنجان برگزار شد نشست کتاب‌خوان ویژه طلاب علوم دینی به مناسبت بیست و هفتمین دوره هفته کتاب در شهر زنجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان، نشست کتاب‌خوان ویژه طلاب علوم دینی با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسن صادقی، مدیر حوزه علمیه خواهران زنجان؛ قاسم موحدیان، رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان زنجان؛ ربابه اسماعیلیان، مدیر حوزه علمیه الزهراء زنجان و جمعی از خواهران طلاب علوم دینی از مدارس علمیه زنجان در محل سالن همایش کتابخانه عمومی سهروردی زنجان برگزار شد.

قاسم موحدیان، رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان زنجان در ابتدای این نشست ضمن خیرمقدم و تبریک فرارسیدن هفته کتاب، گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی و برنامه های متنوعی که به مناسبت هفته کتاب در حال اجرا بود ارائه داد.

وی در ادامه از طلاب به عنوان یکی از گروه های کتابخوان و اهل مطالعه یاد کرد و اشاره داشت: طلاب می توانند نقش پررنگ تری در کمک به برنامه های ترویجی کتابخوانی در جامعه داشته باشد و از آمادگی اداره کتابخانه ها برای همکاری و حضور طلاب در کتابخانه ها و برگزاری برنامه های ترویجی خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین حسن صادقی، مدیر حوزه علمیه خواهران زنجان با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی گفت: در دین مبین اسلام لازمه کسب علم،  مطالعه درست و آشنایی با شیوه های مطالعه، تحقیق و پژوهش است.

وی از لزوم توجه طلاب به بحث نوشتن اشاره کرد و افزود: طلاب باید تمرین نویسندگی داشته باشد و علاوه بر مطالعه، سعی در تولید محتوا و آثار علمی از قبیل کتاب و مقاله داشته باشد تا یادگیری عمیق با نوشتن حاصل شود.

در این نشست کتابهای «جاهلیت مدرن» نوشته اسماعیل شفیعی، توسط معصومه غنی لو؛ کتاب «روزهای خاردار» نوشته فاطمه شکوری توسط نویسنده کتاب؛ کتاب «توحید در قرآن» نوشته آیت الله جوادی آملی توسط نرگس برهانی معرفی شد.
در پایان مراسم از طلاب فعال در امر کتاب و کتابخوانی و برگزیدگان مسابقه کتابخوانی با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.

بيشتر
 [PageVisit]