بيشتر

توسط خیّر فرهنگ‌دوست زنجانی انجام شد؛ اهدای ۲۴۰۰ جلد کتاب به کتابخانه های عمومی زنجان یکی از خیّرین فرهنگ‌دوست شهر زنجان در اقدامی ارزشمند ۲۴۰۰ جلد کتاب به کتابخانه های عمومی زنجان اهدا کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی زنجان، خلیل شامی، خیّر فرهنگ‌دوست و مدیر مدرسه شاهد پیامبراعظم(ص) شهر زنجان در اقدامی ارزشمند  ۲۴۰۰ جلد از کتاب‌های کتابخانه شخصی‌ خود را به کتابخانه های عمومی شهر زنجان اهدا کرد.

خلیل شامی با بیان انگیزه و هدف خود از این اقدام گفت: کمک به غنی شدن منابع کتابخانه های عمومی و قرار دادن کتب در چرخه امانت و استفاده عمومی باعث می شود افراد بیشتری بتوانند از این کتاب ها بهره مند شوند.

کتاب های اهدایی در موضوعات مختلف به ویژه در حوزه تاریخ و ادبیات هستند. این کتاب ها به مرکز مبادله شهرستان زنجان منتقل و سپس در بین کتابخانه های عمومی زنجان توزیع خواهد شد. اولویت ارسال منابع نیز کتابخانه های روستایی و مناطق محروم است.

گفتنی است، بخش عمده ای از منابع کتابخانه های عمومی زنجان از محل کتب اهدایی تامین می شود و خیرین و شهروندان زنجانی سالانه تعداد قابل توجهی کتاب به کتابخانه های عمومی اهدا می کنند. همه ساله جشنواره اهدای کتاب نیز در زنجان برگزار می شود و تاکنون نه دوره از این جشنواره برگزار شده است. در بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی نیز در تمامی کتابخانه های عمومی زنجان، ایستگاه جمع آوری کتب اهدایی دایر شد و اعضای فعال و مراجعان کتابخانه ها، همچنین تعدادی از سازمان ها و ادارات دولتی اقدام به اهدای کتاب های خود به کتابخانه های عمومی زنجان کردند.

بيشتر
 [PageVisit]