بيشتربه منظور توسعه همکاری ها انجام شد؛ دیدار مدیران کل کتابخانه های عمومی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان زنجان امیرعلی نیک بخش، مدیرکل‌کتابخانه‌های عمومی زنجان به منظور توسعه همکاری ها با علیرضا نوری، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به همراه ایرج صادقی، معاون امور کتابخانه ها و همکاری ها؛ حسین محمدی، رئیس اداره امور همکاری ها با علیرضا نوری، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان دیدار و در خصوص ادامه همکاری های مشترک فرهنگی دیدار و گفتگو کرد.
 امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این دیدار با تبریک انتصاب علیرضا نوری به عنوان مدیرکل کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان استان، گفت: نهادهای فرهنگی با همنوایی بیشتر می توانند در راستای توسعه فرهنگی برنامه ریزی کنند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تصریح کرد: کانون و نهاد کتابخانه ها دارای هدفی مشترک هستند و این زمینه ای برای توسعه همکاری های مشترک ایجاد می کند.
 

وی با اشاره به تبدیل کتابخانه ها به پایگاه های فرهنگی و اجتماعی، اظهار کرد: کتابخانه باید پایگاهی برای تحولات فرهنگی و اجتماعی باشد. در حال حاضر در کتابخانه های عمومی استان برنامه های فرهنگی و آموزشی برگزار می شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان ادامه داد: تجهیز و شاداب سازی بخش کودک، یکی از اقدامات خوبی است که در کتابخانه های عمومی استان انجام می شود. کتابخانه‌های ما دارای بخش کودک به صورت کاملا مستقل و با فضاسازی مناسب هستند.

علیرضا نوری، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گفت: هم‌افزایی و همنوایی دستگاه‌های هم‌خانواده باعث تقویت حوزه فرهنگ می‌شود و در برنامه‌ریزی کلان باید از این ظرفیت بیش از پیش بهره برد.

نوری بیان داشت: دوران کودکی زمان مناسبی برای آموزش و نهادینه سازی مطالعه در کودکان و نوجوانان است.

وی خواستار توسعه همکاری ها در جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی با تدوین برنامه های مشترک بین کانون و کتابخانه ها شد.
 

بيشتر
 [PageVisit]