بيشتر
در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و توسعه همکاری ها انجام شد؛ دیدار مدیران‌کل کتابخانه های عمومی و اداره اموال و املاک بنیاد مستضعفان زنجان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی زنجان در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و توسعه همکاری ها با مدیرکل اداره اموال و املاک بنیاد مستضعفان استان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان، امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و توسعه همکاری ها به همراه ایرج صادقی، معاون امور کتابخانه ها و همکاری ها با حسین ذولفقاریان، مدیرکل اموال و املاک بنیاد مستضعفان استان دیدار و گفتگو کرد.
 

حسین ذولفقاریان، مدیرکل اموال و املاک بنیاد مستضعفان استان ضمن خیرمقدم به مدیرکل کتابخانه های عمومی و همکاران وی، گفت: بنیاد مستضعفان در راستای گسترش فرهنگ کتابخوانی در مناطق کمتر توسعه یافته کشور تاکنون ۳۷۵۰ کتابخانه در مناطق محروم تجهیز کرده است.

وی افزود: این بنیاد به تکمیل پروژه‌های نیمه تمام کتابخانه‌ای و احداث و تجهیز کتابخانه‌های روستایی و شهری در مناطق هدف می‌پردازد و در اجرای برنامه های فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی مساعدت می‌کند.
 

امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان در ابتدای این نشست، گفت: اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان در راستای توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی آمادگی دارد با تمام ادارات استان همکاری مستمر و موثری داشته باشد.
 

نیک بخش با اشاره به رسالت کتابخانه های عمومی، گفت: کتابخانه های عمومی به عنوان نهادی عمومی و غیردولتی در خدمت جامعه هستند که با مجموعه ای منظم از منابع مکتوب و مضبوط و بخش های مرجع، کودک، سالن های مطالعه و ... در اشکال مختلف به منظور برآورده ساختن نیازهای اطلاعاتی، پژوهشی، آموزشی، تفریحی و غنی سازی اوقات فراغت عموم، خدمات ارائه می دهند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی استان، گفت: از ۹۶ باب کتابخانه عمومی فعال در استان، ۱۹ کتابخانه مشارکتی، ۳۵ باب کتابخانه روستایی، ۳۹ کتابخانه شهری و سه کتابخانه سیار است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان ضمن اشاره به اهمیت کار فرهنگی در تمام عرصه ها، همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی و بنیاد مستضعفان استان زنجان جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی را لازم دانست و پیشنهاد ساخت و احداث کتابخانه عمومی، در مناطق محروم استان را ارائه داد.

وی در پایان بیان کرد: امید است با همکاری کتابخانه های عمومی و بنیاد مستضعفان، گامی مثبت در مسیر تحقق اهداف نهاد کتابخانه های عمومی در زمینه توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در استان برداشته شود. 
 

      

بيشتر
 [PageVisit]